במועצה האזורית זבולון, הקימו היום (שני) מתחם חיסונים, בשיתוף קופת חולים כללית, כדי לעודד התחסנות בחברה הערבית. במועצה ישנם שלושה ישובים בדואים: איבטין, ח'וואלד וראס עלי.

המתחם קם באולם הספורט של המועצה. הבוקר הוזמנו להתחסן בני נוער ערבים, אך נכון לשעות הבוקר הם לא נראו בשטח. מי שכן הגיעו הם המבוגרים שניצלו את ההזדמנות והתחסנו.

עמוס נצר, ראש המועצה האזורית זבולון "אני מתקשר אישית למשפחות ומבקש שיבואו להתחסן" (צילום: גילעד שרים)

"אני אישית מטלפן למשפחות ולוחץ להגיע להתחסן", אומר ל'דבר' עמוס נצר ראש המועצה. "יש צוותים שמדברים עם המשפחות בכפרים וישנן הסעות". המטרה של המועצה היא להגיע ל-80-70% מחוסנים בישובים הערבים. "אחוז המחוסנים בקרב היהודים בני ה-60 בקרב האוכלוסייה היהודית במועצה עומד על 90%", הוא מוסיף, "אנחנו רוצים לדחוף את כל מי שלא התחסנו. לא אוותר לאף אחד".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אימאם חאלפ, רכזת המועדון לקשיש באיבטין הגיעה הבוקר עם קבוצה של נשים וגברים מהמועדון למתחם החיסונים, "חלק מהקשישים הגיעו היום לחיסון הראשון, וחלק גדול כבר יתחסנו מחר את החיסון השני, וכולם בריאים ולא קרה להם כלום". חאלפ יודעת שיש בחברה הערבית שמועות וחששות מהחיסון, ולכן היא מעודדת את התושבים להגיע ולהתחסן.

מוחמד פעור בן ה-76 הגיע הבוקר להתחסן באולם הספורט במועצה האזורית זבולון "אם נתניהו יכול להתחסן גם אני יכול" (צילום: גילעד שרים)

במועצה מתגוררים 14 אלף תושבים, והיא העמידה את מערך ההסעות שלה לטובת מבצע החיסונים, וכך לאורך הימים הקרובים יעברו האוטובוסים בכפרים, ומי שמעוניין להגיע להתחסן יוכל לעשות זאת ללא עלות.

אחת הנשים במועדון הקשישים היא ג'מילה מריה, בת ה-63, שקיבלה הבוקר את החיסון הראשון: "היתה שנה קשה, לי וגם לאחרים, והגעתי למרות שאני מפחדת מהזריקה, צריך", היא אומרת.

מוחמד פעור בן ה-76 הגיע גם הוא מאיבטין, בכוחות עצמו ולא בסיוע ההסעות מהמועצה: "הרבה אנשים מפחדים, אבל כמו שביבי אומר 'צריך להמשיך', אם נתניהו יכול להתחסן אני גם יכול", הוא אמר.

קאסם עמרייה, תלמיד כיתה י"א מאיבטין, מתחסן נגד קורונה (קרדיט: מועצה איזורית זבולון)

 

 

 

מבצע החיסונים במועצה האזורית זבולון "לא מוותרים על אף אחד" (צילום: גילעד שרים)