ההסתדרות חתמה היום (שני) על הסכם קיבוצי חדש לעובדי התצפית בנמל אשדוד העוברים לעבוד בחברת נמלי ישראל. ההסכם מסדיר את תנאי העסקתם במסגרת חברת נמלי ישראל.

בין עיקרי ההסכם, העברת העובדים לבקשתם, ממתכונת עבודה של משמרות בנות 8 שעות הקיימת כיום, למתכונת עבודה של 24 שעות, שלאחריהן 48 שעות מנוחה. לצד זאת יקבל כל עובד העלאה בשתי דרגות שכר.

"ההסכם מוכיח שגם בעת משבר, ההסתדרות חותמת על הסכמים שמיטיבים עם העובדים, ואינם עוסקים בהכרח רק במשבר הקורונה", אמר אבי אדרי יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מדובר בשמונה עובדי מגדל הפיקוח המנטר ומנהל את כל תנועת האניות ברצועת החוף הדרומית. עם הקמת הנמל הפרטי החדש באשדוד, יהיו העובדים אחראים על ניתוב תנועת האוניות לשני הנמלים, ולפיכך עברו במסגרת ההסכם עם ההסתדרות, לצד יתר עובדי מחלקת הים של הנמל הוותיק, לעבודה במסגרת חברת נמלי ישראל. ההסכם החדש שנחתם כעת עם חברת נמל אשדוד ובמעורבות חברת נמלי ישראל, יבטיח את תנאי עבודתם בהתאם להסכם המעבר.

ההסכם לווה על ידי אלון ווייס, מנהל החטיבה הימית באיגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, עו"ד יעל שילוני, עו"ד מורן סבוראי מטעם ועד העובדים, ויו"ר ועד עובדי התצפית, עופר אוסקר.​