"החיסון שפיתחנו יעיל גם נגד הווריאנט הבריטי והדרום אפריקאי", כך הודיעה היום (שני) חברת מודרנה לאחר בניסוי שערכה בשיתוף פעולה עם המכון הלאומי לבריאות האמריקאי.

בניסוי, שנערך עם מנות דם שנלקח מאנשים שחוסנו, נמצא כי בכמות הנוגדנים שנוצרו נגד נגיף הקורונה עם הווריאנט הדרום אפריקני יש ירידה משמעותית של מספר הנוגדנים בגוף (פי שישה), אך לפי מודרנה, כמות הנוגדנים הפחותה שנוצרה עדיין מצופה להיות מספקת כדי להעניק הגנה נגד הנגיף.

במקרה של הווריאנט הבריטי, כמות הנוגדנים שנוצרה הייתה זהה לכמות הנוגדנים שנוצרת נגד הווריאנטים הקודמים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"אנו שואבים עידוד מהמידע החדש, שמחזק את ביטחוננו בכך שהחיסון של מודרנה נגד ה-COVID-19 יגן מפני הווריאנטים החדשים שהתגלו", הודיע סטפן בנסל, מנכ"ל מודרנה.

"הודעה של מודרנה מעניינת ומעודדת", אומר ל'דבר' פרופסור יונתן גרשוני, מומחה לאימונולוגיה באוניברסיטת תל אביב. "הם דיווחו שהחיסון שלהם יעיל מאד נגד המוטציה הבריטית ואפילו נגד הזן הדרום אפריקאי, אך ביעילות פחותה.  אני מחכה לראות את התוצאות של הניסויים עצמם לכשיתפרסמו, אולם עושה רושם שהחיסון שלהם ושל פייזר יספקו הגנה טובה בפני המוטציות שהתפרסמו לאחרונה".

למדינת ישראל כבר הגיע משלוח של 120 אלף מנות של חיסון מודרנה, שמיועדים לשימוש צה"ל. חיסון פייזר, החיסון המרכזי שמשתמשת בה מדינת ישראל, מגנה כנראה נגד הווריאנט הבריטי אך עדיין לא יצאו נתונים לגבי יעילותה נגד הווריאנט הדרום אפריקאי.