מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, תקפה הבוקר (רביעי) את משרד הבריאות בטענה שנתונים שפרסם על התחסנות עובדי הוראה הציגו שיעור מתחסנים נמוך יותר מהמצב בפועל. בן דויד התייחסה לנתון שהציג שר הבריאות, יולי אדלשטיין, בישיבה בכנסת, לפיו 34% מהמורים התחסנו.

לדברי בן דויד, "לא ברור לנו מה מקור הנתונים שמשרד הבריאות מפרסם". היא ציינה כי סקר שערכה הסתדרות המורים שעליו השיבו 19,361 עובדי הוראה החברים בה, עולה כי 76.3% מהמשתתפים השיבו שחוסנו, 18.5% טרם חוסנו וכ-5% חלו בקורונה – נתון גבוה בהרבה מזה שהציג משרד הבריאות.

לדברי בן דויד, "נדמה ששוב משרד הבריאות מחפש תירוצים לתחלואה הגבוהה. משרד הבריאות משלהב את הציבור נגד עובדי ההוראה ומנסה לגרום לציבור ההורים להפנות אצבע מאשימה כנגד המורים והגננות ואני מוחה על כך בכל תוקף. פניתי למשרד הבריאות וביקשתי להבין את מקור הנתונים, לצערי אני עוד ממתינה לתשובה, שכמו בכל הפעמים הקודמות גם הפעם לא תגיע".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בן דויד דרשה מתחילת מבצע החיסונים לקורונה כי כל אנשי ההוראה יתועדפו בקבלת החיסון, והסתדרות המורים איימה להשבית את מערכת החינוך ללא חיסון המורים. שבועיים מתחילת מבצע החיסונים החלו גם המורים לקבל חיסונים – בתחילה מורי החינוך המיוחד, שפועל בזמן הסגר, ולאחר מכן כלל ציבור עובדי ההוראה.

ייתכן כי הפער בנתונים נובע מכך שמורים רבים התחסנו עוד בטרם קיבלו תעדוף לחיסון,  בין היתר עקב יוזמות של רשויות מקומיות כמו תל אביב או רמת גן. בנוסף, מורים רבים הם מעל גיל 60 ולכן יכלו מלכתחילה לקבל חיסונים. לא ברור האם הנתונים שהציג השר אדלשטיין כוללים גם את המורים האלה.

ממשרד הבריאות נמסר כי נתוני ההתחסנות המפורטים של עובדי הוראה יפורסמו בהמשך.