שרת האוצר האמריקאית ג'נט ילן תכנס היום (חמישי) דיון מיוחד בנושא גיימסטופ בשיתוף נציגים מהבנק הפדרלי של ארה"ב, מתוך חשש שבהלת גיימסטופ שבועות האחרונים עלולה להוביל חוסר יציבות בשוק ההון.

הימים האחרונים היו סוערים במיוחד בעבור גיימסטופ, כשנראה מהדיונים בפורום wallstreetbets שמשקיעי היום עדיין מנסים לדחוף את השווי כלפי מעלה- ככל הנראה בעזרתם של משקיעים גדולים וממוסדים, ובמקביל קיים ניסיון לדחוף את שווי המניה חזרה כלפי מטה. ביום שלישי סיימה המניה את יום המסחר בירידה של 60%, ואתמול היא נסגרה בירידה של 17% נוספים, ונסחר במחיר של 92 דולר למניה.

גולשי פורום 'וול סטריט בטס' ברדיט קראו אתמול אחד לשני שלא למכור את המניה, במה שנתפס בעיניהם כקרב אפי נגד קרנות הגידור. הפורום התמלא אתמול בקריאות "החזיקו את הקווים" (hold the lines), וזאת מתוך חשש שתחילת מכירות תוביל למפולת בה משקיעים קטנים ימכרו את המנייה מהר כדי להמנע מהפסדים גדולים. יש לזכור כי מחיר המנייה הראשוני היה נמוך פי 5 מעכשיו, כך שפוטנציאל הירידה עוד משמעותי.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אתמול גם דווח שקרן של בנק ההשקעות מורגן סטנלי, שהימר על עליית שווי המניה לצדם של משקיעי היום נהנתה מרווחים של 1,625% על השקעותיהם בגיימסטופ. השווי הכולל של הקרן עלה ב-30% בינואר, בעיקר בזכות ההשקעה בגיימסטופ, ושוויה עומד היום על 1.5 מיליארד דולר. ככל הנראה מדובר רק בקרן גדולה אחת מטעם משקיעים גדולים מוול סטריט שמשתפים פעולה ומרוויחים מההתלהבות ממניית גייסטופ.

הנפילות בשווי המניה עלולות לסמן את סופם של העליות הגדולות במניה. במקרה כזה, משקיעי היום יצטרכו להחליט האם למכור ולממש את רווחיהם, או להסתכן בירידות נוספות ופיצוץ הבועה.

מתכת הכסף, שתפסה גם היא את תשומת הלב של משקיעי היום בימים האחרונים, חזר לרדת אחרי עליות מרשימות בימים האחרונים. ערך הכסף נפל אתמול ב-12%, לאחר שהתברר למשקיעי היום שעל ערך המתכת היקרה קשה בהרבה להשפיע בגלל גודל השוק ומספר המשקיעים העצום.​