דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת י"ט בתשרי תשפ"ב 25.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
חיסונים

עבודה מאורגנת / איגודי עובדים מסביב לעולם קוראים לקדם עובדי קמעונאות בתור לחיסון

מחקרים מקנדה ובריטניה מצאו כי עובדי הקמעונאות נמצאים בסיכון גבוה להידבקות | שורה של איגודי עובדים בעולם יצאו בקמפיין משותף: "הם פעלו בכל המגפה בכדי לשמור על אספקת מצרכים חיוניים ויש להגן על העובדים החיוניים הללו"

קופאית ברוסיה לובשת מסכה (צילום: Donat Sorokin/TASS.No use Russia )
יעל אלנתן
יעל אלנתן
כתבת עבודה וצרכנות
צרו קשר עם המערכת:

מחקר שנערך בקנדה בקרב עובדי קמעונאות מצא כי הסיכוי שלהם לחלות בקורונה גבוה באופן משמעותי לעומת שאר האוכלוסייה. נתונים של משרד הסטטיסטיקה הלאומית בבריטניה שפורסמו ב-25 בינואר מאשרים כי עובדים חיוניים נוטים יותר למות מקורונה.

בתגובה לנתונים הללו האיגוד המקצועי הבינלאומי לנותני השירותים, UNI קורא באופן חריג לאיגודים בעולם, להיאבק על מתן קדימות בחיסון קורונה לעובדים קמעונאות הממשיכים לעבוד.

מזכ"ל האיגוד המקצועי אוסדו באירלנד, פאדי ליוויס, חזר על קריאותיו לעובדים חיוניים להתחסן בדחיפות לאחר פרסום הממצאים המרעישים בסקר. "על הממשלה לתת עדיפות למקצועות פגיעים בשלב השני של הפעלת החיסון, על פי שיקוף הסיכונים העומדים בפניהם. הם פעלו בכל המגפה בכדי לשמור על אספקת מצרכים חיוניים במדינה ויש להעריך, לכבד ולהגן על העובדים החיוניים הללו".

באופן דומה, האיגוד המקצועי UFCW, שמיצג 1.3 מיליון עובדי מזון וקמעונאות בארצות הברית, קרא בחודש שעבר ל- CDC (המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן) לתת עדיפות לעובדים חיוניים במכולת, מפעלי אריזת בשר ועיבוד מזון לגישה מוקדמת לחיסון קורונה. כך גם באוסטרליה איגוד SDA, ובקנדה איגוד UFCW יוצרים לחץ לקידום חיסון לעובדים.

מזכירת UNI, כריסטי הופמן, אמרה על הקמפיין העולמי "המסר ברור: עובדים חיוניים בקמעונאות נמצאים בסכנה מתמדת ויש לתעדף אותם בכל הקשור לחיסון נגד קוביד-19. אי אפשר להתעלם מתפקידם בחיינו והחברה אינה יכולה לשרוד בלעדיהם. ככל שמוקדם יותר יש להם גישה לחיסון, כך ייטב. "

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על חיסונים:
"נגישים לכולם": חיסונים ללא תור בכיכר דיזנגוף במוצאי שבת
ראש העיר תל אביב: "נחסן בבתי ספר גם בלי הנחיה ממשרד החינוך"
מי יכול להתחסן במנה שלישית, והאם זה מסוכן
תגובות