דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי כ"ה באייר תשפ"ב 26.05.22
26°תל אביב
  • 28°ירושלים
  • 26°תל אביב
  • 26°חיפה
  • 26°אשדוד
  • 31°באר שבע
  • 37°אילת
  • 35°טבריה
  • 29°צפת
  • 30°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
נעמ"ת

מאבק באלימות כלפי נשים / קמפיין חדש של נעמת מציג תמונות נשים שנרצחו על רקע השיר 'אצלי הכל בסדר'

הקמפיין נועד להעלות מודעות בקרב נשים החוות אלימות וסביבתן הקרובה, ולעודד פנייה לקו החם של נעמת | יו"ר נעמת, חגית פאר: "שיחת טלפון יכולה להציל חיים"

טל כרמון
טל כרמון
כתבת רווחה
צרו קשר עם המערכת:

נעמת יוצאת בקמפיין חדש במחאה על מקרי האלימות נגד נשים, שכותרתו "אצלנו הכל לא בסדר". כחלק מהקמפיין חידשה מירי מסיקה את השיר "אצלי הכל בסדר" על רקע תמונות נשים שנרצחו על ידי בני זוגן. מטרת הקמפיין היא העלאת המודעות הן בקרב נשים החוות אלימות מכל סוג שהוא והן בקרב סביבתן הקרובה אשר עדה או חושדת בגילויי אלימות כלפי נשים, ולעודד פנייה לקו החם של נעמת, 9201*, תוך הבטחה לדיסקרטיות ולליווי מקצועי. הקמפיין הוא יוזמה של נעמת ומשרד הפרסום  גיתם BBDO, והופק בתמיכת בנק הפועלים.

בנעמת הסבירו כי במהלך השנה האחרונה חלה עלייה של מאות אחוזים בפניות לקווי החירום של הארגונים השונים ובהם קו החירום של משרד העבודה והרווחה והקו החם של נעמת. בארגון מייחסים חלק מהעלייה החדה למשבר הקורונה ולסגרים המתמשכים, שהפכו בתים רבים בישראל ל"בתי כלא" עבור נשים שנמצאות במעגל האלימות.

במסגרת הקמפיין, הזמרת מירי מסיקה חידשה את השיר "אצלי הכל בסדר" שבוצע במקור על ידי בועז שרעבי למילותיה של שמרית אור. במקביל לפסקול מתחלפות תמונותיהן של נשים אשר נרצחו בתקופה האחרונה על ידי בני זוגן. הבחירה בשיר נועדה להמחיש את הניגודיות בין התמונות המחויכות והמילים לבין מציאות חייהן של נשים רבות בישראל שלא תמיד גלויה לעין. בנעמת בחרו להשיק את הקמפיין דווקא ביום האהבה, הולנטיינס דיי, תוך שימוש בכיתוב "יותר מדי נשים מתות מ'אהבה' (במרכאות כפולות).   

יו"ר נעמת, חגית פאר: "גל הטרור נגד נשים לא עוצר לרגע, ורק בימים האחרונים היינו עדים לשורה של אירועים מזעזעים שהמשותף להם הוא אלימות ברוטאלית נגד נשים בישראל. לאלימות המגדרית צורות רבות ולא תמיד יש לה סממנים פיזיים. כ–200 אלף נשים בישראל חוות באופן קבוע אלימות פיזית, נפשית, כלכלית, מינית או אחרת. הלחצים הכלכליים והמנטליים שהביאה עמה הקורונה דרדרו עוד יותר את המצב העגום גם כך בבתים רבים בישראל."

פאר הזכירה כי מאז שהממשלה אישרה בשנת 2017 את התכנית למאבק באלימות במשפחה, רק חלק מהתקציבים הועברו. "הפוליטיקאים ממשיכים לרוץ מאולפן לאולפן ולהבטיח הבטחות, אך בפועל מאות אלפי נשים בישראל נותרות שקופות. כולי תקווה שנשים שחוות אלימות, ושסביבתן הקרובה שאולי חושדת אך לא יודעת כיצד לפעול – ירימו טלפון לקו החם של נעמת, שיחה שבאמת ובתמים יכולה להציל חיים". 

מנכ"לית משותפת בגיתם BBDO, קרן בכר אמיתי: "האלימות כלפי נשים מזעזעת את כולנו וחייבת להסתיים. זו אינה סוגיה פוליטית, זוהי סוגיה חוצת חברה הנוגעת לכולנו. כמשרד מוביל יש עלינו חובה לרתום את כל היכולות היצירתיות שיש לנו כדי לנסות ולסייע לעצור את התופעה הקשה הזו. מעטים הם הנושאים שבהם אין ימין ושמאל, חילונים מול דתיים , בהם אין שסע, רק קורבנות ומשפחות שנשארות עם אובדן שלא יחזור לעולם. הייתה לנו הזכות לחבור לארגון נעמת, לשים את הנושא על סדר היום הציבורי, ואני שמחה כי בנק הפועלים, מלקוחות הדגל שלנו, כרגיל נרתם לחברה בישראל" . 

מנהלת המרכז לבנקאות חברתית בבנק הפועלים, נעמה הלוי פאר: "בשבועות האחרונים אנחנו שוב עדים לסיפורים קשים אודות אלימות כלפי נשים. כל מקרה מביא סיפור אישי של אחת הנשים והלב נקרע. רבים מאתנו עסוקים בשאלה האם היה ניתן למנוע את המקרה וכיצד אפשר לסייע לנפגעות האלימות. הבנק כשחקן משפיע בתחום אחריות תאגידית ותרומה לקהילה מצטרף לגינוי  של תופעת האלימות במשפחה ובפרט אלימות נגד נשים ובחר לתמוך במסר החשוב הזה שיוצא היום מנעמת. הבנק תרם מאות אלפי שקלים למרכזי סיוע ומקלטי נשים, ותומך בעמותות וגופים הנותנים מענה לנשים, ומקיים מדיניות של אפס סובלנות בנושא. המערכת הבנקאית מיישמת אמנה לזמינות בנקאית לסיוע לנשים נפגעות אלימות כלכלית ופיזית – מדובר בליווי והדרכה פיננסית בצעדים הראשונים בעולם שלאחר עזיבת בן הזוג ומניעת החזרה למעגל האלימות". 

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!