מרתון 'סמסונג' תל-אביב הוזנק הבוקר (שישי) עם למעלה מ-20,000 רצים. בשונה משנים קודמות ובמתכונת ייעודית לתקופת הקורונה, המרתון מתקיים במתוכנת דיגיטלית, באמצעות אפליקציה המאפשרת לראשונה השתתפות של רצים לא רק בעיר תל אביב-יפו, אלה בכל מקום אחר ברחבי המדינה והעולם.

האפליקציה תהיה פתוחה לרשות הרצים מהיום ועד ה-28 בפברואר והרצים יכולים לבחור להתחרות בארבעה מקצים: מרתון (42.195 ק"מ), חצי מרתון (21.1 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ ומרוץ 5 ק"מ. האפליקציה מאפשרת מדידה אינטראקטיבית של המסלול וזמן הריצה, משלבת מסרים מעודדים במהלך המרוץ ובונה פלייליסט מותאם לריצה.

רצים מרתון 'סמסונג' תל אביב (צילום: באדיבות רונן טופלברג "כפיים" ומרתון סמסונג תל אביב)

במסיבת עיתונאים שנערכה לקראת המרתון, בקשו המארגנים מהמשתתפים "לא להתקבץ ולרוץ כל אחד בקצב שלו ובמקום בטוח". לשאלת אחת המשתתפות על עזרה רפואית במהלך המרתון, אמרו המארגנים: "במתכונת הזאת כל אחד צריך להיות אחראי על עצמו בהיבט הרפואי, לא יינתן סיוע רפואי על ידי מארגני המרוץ".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

העיר תל-אביב-יפו התקשטה לקראת המרתון, ארבעה שערים הוקמו במקומות מרכזיים ברחבי העיר: בפארק גני יהושע, נמל תל-אביב, פארק צ'ארלס קלור ושדרות רוטשילד פינת כיכר הבימה.

ראש העירייה, רון חולדאי: "אני שמח שגם בשנה המאתגרת שעברנו אתם לא מוותרים על ריצה. כי בעיר בלי הפסקה גם המרתון לא מפסיק. אז קחו נשימה עמוקה, שיהיה בהצלחה לכל הרצות והרצים שמצטרפים אלינו מכל רחבי הארץ, ממטולה ומאילת, מקריית טבעון ומקריית עקרון, מבאר שבע ומירושלים".