נבחרת ישראל ממשיכה לשמור על מאזן מושלם במוקדמות יורובאסקט 2022, אחרי ניצחון הערב (שישי) 71:79 על נבחרת רומניה. זה היה הניצחון החמישי ברציפות של ישראל בקמפיין אחרי שכבר הבטיחה את השתתפותה ביורובאסקט. רומן סורקין הוביל את קלעי ישראל עם 18 נקודות במשחק מצוין. ביום ראשון תעלה ישראל למשחק האחרון בקמפיין מול ספרד.

המאמן עודד קטש, עלה בחמישייה עם תמיר בלאט, רפי מנקו, תומר גינת, ג'ייק כהן ולראשונה בקמפין גם יפתח זיו שפתח את המשחק בהגנה מצוינת עם שתי חטיפות מהירות. ישראל פתחה חזק ושתי שלשות של הרומנים שמרו על משחק צמוד בפתיחה. שלשה של רפי מנקו קבעה 6:10 לישראל אחרי 5 דקות.

נבחרת ישראל בכדורסל מול רומניה (צילום: איגוד הכדורסל בישראל)

קטש החליף את כל החמישיה כבר ברבע הראשון ונתן לרומן סורקין לצבור נקודות ולהוריד את ישראל ביתרון בסיום הרבע 17:22. מהלכים יפים של פניני ומדר העלו את ישראל ליתרון דו ספרתי שנשמר עד ההפסקה, 31:45 לישראל.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הרומנים עלו יותר חדים למחצית השניה וצימקו את היתרון עד 7 הפרש, אבל התעוררות של ים מדר ורומן סורקין שמרה את ישראל ביתרון דו ספרתי שהסתיים ב-49:62 בסיום הרבע השלישי, כאשר רומן סורקין מוביל את ישראל עם רבע נהדר אותו סיים עם 16 נקודות ושליטה מוחלטת מתחת הסלים.

הרבע האחרון היה דומה אבל 3 דקות לסוף הרומנים נתנו גז והורידו עד 4 הפרש בלבד, שם נכנסו לתמונה ים מדר וגיא פניני ודאגו שהניצחון יישאר כחול לבן. בסיום 71:79 לישראל.

קלעו לישראל: סורקין 18, כהן 12, בלאט 10 (7 אס'), מדר 10, מנקו 7, פניני 5, גינת 4, וייס 4, זיו 4, קרטר 3. אדם אריאל ונועם דוברת לא קלעו. קלעו לנבחרת רומניה: מסיוסה 18 נק', פופה 13 נק', ניקולסקו 8 נק', באדיו 7 נק', ג'יוארג'י 6 נק', אוטה 6 נק', דיקולסקו 5 נק', אולה 4 נק', דראגוסטה 4 נק'.