נאומי אוסקה הבוקר (שבת) את ג'ניפר בריידי מארה"ב בתוצאה 4:6, 3:6 בגמר טורניר אליפות אוסטרליה הפתוחה וזכתה בטורניר הגרנד סלאם הרביעי שלה. בריידי האמריקאית הופיעה לראשונה בקריירה שלה במעמד גמר גרנד סלאם, אך לא עמדה בעוצמות של המשחק של אוסקה.

אוסקה היפנית (23) זוכה בטורניר באוסטרליה בפעם השנייה שלה בקריירה עם ניצחונות מרשימים בדרך על אונס ג'אבר בסיבוב השלישי, גרביניה מוגורוסה מספרד בשמינית הגמר, סייה סו-וויי המפתיעה מטיוואן ברבע הגמר ובמשחק שנחשב לעוד נקודת ציון בהעברת הלפיד את סרינה וויליאמס בחצי הגמר.

אוסקה מתקרבת עוד צעד לשיא ההיסטורי של מוניקה סלש שניצחה את ששת הגמרים הראשונים ברציפות מ-1990 ל-1992. בעקבות הניצחון אוסקה מתחילה להיות מוכתרת בתקשורת באופן בלתי רשמי כמלכת המגרשים הקשים, בהם זכתה בכל 4 תאריה עד כה.

המערכה הראשונה התאפיינה בטעויות לא מחוייבות משתי היריבות. אוסקה הייתה הראשונה לשבור את ההגשה של בריידי ולעלות ליתרון מבטיח של 1:3. באותו הרגע משהו במשחק של בריידי השתחרר והיא הצליחה לשבור את אוסקה חזרה ולהשוות את המשחק ל-3:3. המשחק המשיך עם טעויות ולחץ עד שאוסקה הצליחה לשבור את ההגשה של בריידי במשחקון הקובע ולנצח את המערכה הראשונה 4:6.

הניצחון של המערכה שיחרר את הלחץ של אוסקה והמשחק שלה הפך מדויק יותר. היפנית שברה פעמיים ועלתה בקלות ל-0:4. בריידי החזירה מאבק והצליחה לצמק ל-2:4, אך כאן שוב אוסקה השתלטה על המשחק וסיימה את העבודה עם ניצחון גם במערכה השנייה בתוצאה 3:6.​