תלמידי כיתות ה' ו-ו', וכן י"א ו-י"ב יחזרו היום (ראשון) ללימודים פנים אל פנים במרבית היישובים בארץ. הלמידה תתקיים בבתי ספר הנמצאים ברשויות ואזורים המסווגים בצבעים צהוב וירוק לפי מודל הרמזור, וכן ברשויות ואזורים המסווגים בצבע כתום שציונם ברמזור הוא 7 לכל היותר ושיעור המחוסנים בהם בגילאי 50+ הוא 70%. הסיווג המעודכן של היישובים לפי צבעי הרמזור, שנערך בחמישי האחרון, אפשר ליישובים רבים בהם מערכת החינוך היתה סגורה עד כה לפתוח את מסגרות הלימוד.

בקניון הראל יפגינו היום תלמידי חטיבת הביניים בתיכון הראל במבשרת ציון, במחאה על כך שכיתות ז' עד י' עדיין לא חזרו ללימודים, בעוד הקניונים נפתחו. מחאות דומות יתקיימו באזורים נוספים בארץ. לפי המתווה שאושר בקבינט הקורונה, תלמידי שכבות גיל אלו צפויים לחזור ללימודים רק בעוד שבועיים. דיון בקבינט הקורונה בחמישי האחרון לא שינה את ההחלטה.

הלימודים יתקיימו בקבוצות של עד 20 תלמידים, כשכל תלמיד יגיע לבית לפחות יומיים בשבוע. התקנות שאישרה הממשלה כוללות פתיחת כיתת תלמידים עולים ללימודי השפה העברית, ופתיחת כיתות י"ג ו-י"ד במכללות טכנולוגיות בהתאם למודל פתיחת כיתות בבתי הספר. עם זאת, מכללות טכנולוגיות המהוות לימודי המשך למוסד חינוך לנוער בסיכון יוכלו לפעול בכל הארץ.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שינויים נוספים שיתחילו היום הוא הרחבת האפשרות לקיים לקיים לימודים בשטח פתוח מ-10 אנשים בקבוצה ל-20. לימודים בשטח פתוח מתאפשרים בכל הארץ, גם ביישובים המוגדרים אדומים, ולכל שכבות הגיל, גם כאלו שהלימודים בהן עדיין לא חודשו. בנוסף, גני ילדים ובתי ספר שיורשו לפעול יוכלו לקיים גם פעילות של מפעילים חיצוניים, שנאסרה עד עכשיו. בנוסף תתאפשר בהן יציאה לטיולים חד יומיים.

גם תנועות וארגוני נוער יוכלו לפעול בשטח פתוח לאחר שעות הלימודים, במודל של פתיחת כיתות הלימוד – פעילות בקבוצות של עד 20 משתתפים.

ההקלות יבואו לידי ביטוי גם בפעילות הפנימיות, שיורשו לפעול גם במסלול "פתוח" כפי שהיה לפני הסגר, בקבוצות של עד 18 תלמידים, ובאופן שיאפשר כניסה ויציאה מהפנימייה ללא הגבלות.