על פי נתוני מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה אובחנו אתמול (שבת) 1,164 נשאים מאומתים בנגיף הקורונה. במרכז ציינו כי מספר המאומתים החדשים נמוך מהצפוי בגלל מיעוט הבדיקות ביממה החולפת לעומת הממוצע. על פי דו"ח המרכז, מספר החולים במצב קשה ממשיך לרדת, ועמד הבוקר על 847. מספר החולים הפעילים בישראל עמד הבוקר על 44,752, ועד כה נפטרו מהמחלה וסיבוכיה 5,542 בני אדם.

על פי הדו"ח, מקדם ההדבקה R נמצא בסימן ירידה מזה כשבוע. במצב הנוכחי, כל חולה מדביק בממוצע פחות מאדם אחד, סימן לדעיכה בהתפשטות המגפה. עם זאת, שיעור החיוביים הארצי (כ-5.6% בממוצע שבועי), ממשיך להיות גבוה יחסית.

על פי המרכז, ישנה ירידה ברורה בשיעור המאומתים ובתחלואה הקשה בקרב המבוגרים בני 60 ומעלה בשל מבצע החיסונים. עם זאת, ניכרת עלייה במספר החולים במצב קשה החדשים בקרב הקבוצות הצעירות יותר. למרות השינוי בתמהיל גילאי החולים, נראה שהיקף ההדבקה הנרחב והעובדה שחלק ניכר מהאוכלוסייה טרם חוסן, גורמים לקצב איטי בירידת התחלואה הקשה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מרכז המידע והידע שב והזהיר הבוקר כי תיתכן עלייה חוזרת בתחלואה בשבועות הקרובים, בשל הסרת המגבלות ותפוצתו הנרחבת של הווריאנט הבריטי ,שהפך זה מכבר לדומיננטי בישראל. "לכן ,יותר מאי פעם ,נדרשת אחריות אישית והקפדה על ההנחיות ,בפרט על רקע חג הפורים בשבוע הבא".