"את לא יודעת מה זה היום מקום עבודה? את לא עומדת לבד, חשופה מול המנהל? תגידי את האמת! תעשי משהו שלא מוצא חן בעיניו, את עפה כמו סמרטוט. יש ועד עובדים שיגן עלייך? אין לך יותר שום הגנה מול ההנהלה!"

כשיהושע סובול כתב את המחזה 'גיבור מעמד הפועלים' המתאר את מאבק עובדי מטרודן בבאר-שבע, שעלה בשנת 2006 בתאטרון הקאמרי, לא בטוח שהוא דמיין שהוא יהפוך למציאות בתיאטרון עצמו. כ-200 עובדי תיאטרון הקאמרי מוחים נגד הנהלת המוסד בגין מה שהם מכנים "התנהלות בחוסר תום לב ונקיטת סחבת בניסיון להתחמק ממו"מ שמטרתו להסדיר את זכויות העובדים בהסכם קיבוצי ראשון". ועד העובדים רצה להשבית את התיאטרון החל מאמש (שני) ולקיים אסיפת עובדים בזמן ההצגות שהועלו אתמול, אך שופטת בית הדין האזורי לעבודה בת"א קרן כהן קיבלה את עמדת התיאטרון ואסרה על העובדים לקיים את האסיפה בשעות ההצגה ובאופן שיפריע לקהל.

אסיפת העובדים התקיימה בשעה 19:00, ולא שיבשה את ההצגות. באסיפה הסבירו נציגי העובדים על משמעות ההחלטה של בית המשפט, ונשקלו הצעדים להמשך המאבק. מהוועד נמסר כי במידה והנהלת התיאטרון לא תיאות לשבת עם העובדים ולא תהיינה התפתחויות משמעותיות במו"מ בימים הקרובים, עובדי התיאטרון יחלו בשביתה ביום ה' הקרוב (11/8).

למרות שבהנהלת התיאטרון גורסים כי ההסכם כמעט נחתם, בהודעה לתקשורת נרמז כי העובדים יוענשו בשל מימוש זכותם למחות על תנאי שכרם, "העיצומים והשביתה שבחר בהם ועד העובדים לא זו בלבד שלא ישפרו את תנאי ההסכם אלא בדיוק להיפך: הנזק של מאות אלפי שקלים שיגרם לתיאטרון יקוזז מתקציב התיאטרון וממילא יקטין את התמורה שניתן יהיה לתת לעובדים לשיפור שכרם", לשון ההודעה.

מוועד העובדים נמסר כי "עובדי התיאטרון נהגו באיפוק ובאחריות במשך תקופה ארוכה, שבה ההנהלה המשיכה להתבצר בעמדותיה וסירבה לקדם הידברות אמיתית עם נציגות העובדים."

בית הדין קבע עוד כי על הצדדים לדווח על התקדמות במשא ומתן עד יום ד' הקרוב (10/8) בשעה 10:00 בבוקר.