שליחי תן ביס שהתאגדו בהסתדרות מקיימים החל מהבוקר (ראשון) פעולות מחאה להעלאת המודעות לסכנות בכבישים, אליהן הם חשופים במהלך עבודתם. יחד עם חברי תנועת "הנוער העובד והלומד" הם מחלקים סרטים שחורים לשליחים, וקוראים לציבור לנהוג בזהירות. בשבוע שעבר נהרג בתאונת דרכים צעיר שעבד ככל הנראה בשליחויות.

"המחאה צמחה בצורה ספונטנית, וזו קריאה לנהגים ולנהגות להבין שאנחנו לא שקופים", נמסר מוועד העובדים של תן ביס. "כמו שאנחנו קוראים לחברינו לעבודה לנהוג בזהירות בזמן השליחות, כך אנחנו רוצים שציבור הנהגים יפקח עיניים ולא יפספס אותנו".

בוועד העובדים הדגישו כי בתקופה האחרונה עלה הביקוש לשירותי משלוחים של מזון מהיר, והעובדים עובדים מסביב לשעון, גם בתנאי מזג האוויר הקשים שהיו בשבוע שעבר. מרבית העובדים רוכבים על כלי רכב דו-גלגליים וחשופים יותר מעובדים אחרים לסכנות הדרך.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עוד אמרו בוועד: "אנחנו פועלים בסולידריות בכל תחום השליחים כי אנחנו לא מוכנים שנופקר. על הנהלות חברות השליחים להבין עד כמה מטריד המצב ולדאוג לביטחונם של השליחים, אם זה בציוד הגנה מתאים ואם זה בביטוח משופר, ולא להתנער מהמציאות הקשה בכבישים בישראל".

על פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים נהרגים מדי שנה בתאונות דרכים למעלה מ-55 רוכבי אופנוע ולמעלה מ-25 רוכבי אופניים, ונפצעים באורח קשה למעלה מ-500 רוכבי אופנוע ולמעלה מ-100 רוכבי אופניים.