פורום 15 של "הערים העצמיות", הכריז הערב (ראשון) שיאפשרו למנהלי בתי הספר להחזיר את תלמידי כיתות ז' עד י' ללימודים כבר מרביעי הקרוב. הסתדרות המורים מתנגדת ליוזמה: "רק למשרד החינוך יש הסמכות להחליט על פתיחה או סגירת מוסדות חינוך".

בין הרשויות התומכות בפורום, חברות הערים: תל אביב, אשדוד, חיפה וראשון לציון, שיצאו נגד החלטת קבינט הקורונה שקבע שהמועד בו יחזרו תלמידי ז' עד י' יהיה ה-9 במרץ. התלמידים יוכלו לשוב ללמוד בין יומיים לשלושה ימי לימוד בשבוע, ובכל יום בין שלוש לארבע שעות. שאר הלימודים ימשיכו במתכונת של למידה מרחוק.

על פי המתווה, הלימודים יוכלו להתקיים גם בכיתות לימוד, במשולב עם למידה במרחבים חוץ בית ספריים. מנהלי בתי הספר אינם חייבים ליישם את המתווה, וכל בית ספר רשאי לבנות את מתווה החזרה המתאים לו בהתאם לגודל בתי הספר, החלטת הרשות המקומית וכמות המתחסנים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"אנחנו מכירים ומוקירים את דאגתם וכאבם של המנהלים וצוותי ההוראה למערכת החינוך", נכתב בהודעה מטעם הפורום שפורסמה הערב. בפורום קראו לשאר הרשויות במדינה לאמץ את המתווה ודחפו בממשלה לקדם אותו במהרה.

"לדעת רבים היא אינה זוכה לעמוד בראש סדר העדיפויות, כפי שראוי היה. מנהלי בתי הספר וצוותי ההוראה הם המגדלור המנהיגותי והחינוכי של המדינה, ובימים אלה של משבר בריאותי וחברתי קשה, אף ביתר שאת".

הסתדרות המורים יצאה נגד המתווה בטענה שראשי הערים אינם רשאים להורות על חזרתם של המורים:  "יש מעסיק אחד לעובדי ההוראה בישראל והוא משרד החינוך ורק לו נתונה הסמכות להחליט על פתיחה או סגירת מוסדות חינוך, זאת כמובן תוך התייעצות עם משרד הבריאות"

פורום ה 15 מאגד בתוכו את הערים: אשדוד, באר שבע, גבעתיים, הרצליה, חדרה, חולון, חיפה, כפר-סבא, נתניה, פתח תקווה, ראשון לציון, רחובות, רמת גן, רעננה, ותל אביב-יפו.