ההסתדרות במרחב גליל מערבי, הנהלת מפעל זיקה תעשיות בעכו וועד העובדים חתמו אתמול (א') על הסכם קיבוצי מיוחד בחברה הכולל תוספות שכר ומענק חתימה לעובדים.

ההסכם ייזכה עובדים בעלי וותק של שנתיים בחברה בתוספת שכר חודשית של 1.5%, שתינתן באופן רטרואקטיבי החל מינואר האחרון. בינואר 2022 תגדל תוספת השכר החודשית ל-2%, ובינואר 2023 תגדל ל-3%. לצד זאת, יקבלו העובדים שהשלימו שנתיים של עבודה בחברה גם מענק חתימה בסך 500 שקלים במשכורתם הקרובה.

"תוספות שכר בימים קשים אלה הן לא עניין של מה בכך" אמר יו"ר מרחב גליל מערבי, אשר שמולי, במעמד החתימה. "כולי תקווה לימים טובים יותר לעם ישראל ולעולם כולו, שהמשק יחזור לפעילות יצרנית מלאה, ונוכל להמשיך לדאוג להטבות לציבור העובדים".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מנכ"ל זיקה יחיעם שגיא מסר: "אני מברך על ההסכם שנחתם היום, אני מקווה שיצרנו בהסכם נתיב חזק לזיקה להמשיך לנווט את דרכה קדימה לשנים הקרובות".

גם יושב ראש הסתדרות עובדי התעשייה גבי אסרף אמר כי הוא מברך על ההסכם, שהושג לדבריו בזכות העבודה והמסירות של ועד העובדים ומרחב גליל מערבי. יו"ר ועד עובדי מפעל זיקה גרשון הובר, הוסיף: "אנו שמחים שלאחר משא ומתן של כשנה וחצי נחתם ההסכם שייטיב עם עובדי המפעל". את וועד העובדים ליוו גם יושבת ראש נעמ"ת במרחב, עופרה אלקיים-כהן ומזכיר האיגוד המקצועי עו"ד מוחמד ספייה.

מפעל זיקה שהוקם בשנת 1950 מייצר אלקטרודות וחוטי ריתוך הנמכרים בארץ ובעולם. החברה המעסיקה כ-80 עובדים, משווקת גם מוצרים משלימים, בהם מכונות ריתוך וחיתוך, דיסקים לחיתוך והשחזה, וציוד בטיחות.