שר הבריאות יולי אדלשטיין הזהיר הבוקר (שני) את ראשי הרשויות המקומיות מפתיחת הלימודים בחטיבות הביניים בניגוד להנחיות המשרד. לדברי אדלשטיין, שהתראיין לכאן ב' ולגל"צ, במשרדו מודאגים מתכנון של מסיבות פורים פיראטיות, וייתכן שיכריזו על עוצר לילי. הנושא אמור היה לעלות בישיבת הממשלה היום, אך הדיון בו נדחה למחר.

"אם הם כולם פרופסורים לאפידמיולוגיה – הם בטח יכולים להסביר מה הם עושים", אמר אדלשטיין בתגובה לאיום ראשי הרשויות. "אנשים שלא רוצים לשמור על ההנחיות ורוצים להפר אותן תמיד ימצאו סיבה". הוא הוסיף שהוא מקווה שראשי הרשויות אינם מתכוונים לממש את איומיהם, ושמדובר רק בקלף מיקוח.

פורום ה-15 של "הערים העצמאיות" הכריז אתמול שיאפשר למנהלי בתי הספר להחזיר את תלמידי כיתות ז' עד י' ללימודים כבר מרביעי הקרוב. הסתדרות המורים הביעה התנגדות ליוזמה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"נמצה את מנות פייזר, ונעבור למודרנה"

אדלשטיין הביע דאגה מפני פורים, ורמז שיוחמרו ההגבלות בזמן החג: "קיווינו שנוכל לסמוך על הציבור ולהסתדר בלי הגבלות, ניסינו מאוד להימנע מזה, אבל הידיעות שאנחנו מקבלים מאוד לא מעודדות, ולכן נשקול מה לעשות בישיבת הממשלה. הכיוון הוא עוצר לילי".

אדלשטיין הגיב לדיווחים מהימים האחרונים על כך שמנות החיסון של פייזר עומדות להיגמר: "אין צורך במניפולציות. אנחנו ממשיכים לחסן. מקווה שנמצה את מנות פייזר – ואם כן, נעבור למודרנה. אנחנו רוצים לעבור את ה-5 מיליון מתחסנים. ככל שיהיו יותר מחוסנים, נוכל לפתוח את המשק יותר".​