מקבלי קצבאות יקבלו, גם בסבב המענקים הקרוב, מענק כפול על סך 1,500 שקלים, כך על פי טיוטת תכנית המענקים שהגיעה לידי 'דבר'. בסבב המענקים הקודם נוסף סעיף זה לבקשת מפלגת כחול לבן.

על פי הטיוטה תקרת ההכנסה מעליה לא יתקבל מענק עומדת על 13,000 שקלים ברוטו לחודש לאדם, מה שמוערך הכנסה של העשירון השביעי. בשונה מהתכנית המקורית, המענק על ילדים ינתן רק להורים להם סכום הכנסה זה, לפי השכר של מקבל קצבת הילדים. בטיוטה אין פירוט לגבי מצב בו ההורה השני מקבל שכר גבוה יותר. לפי שר האוצר ישראל כ"ץ, שינוי זה נעשה לאחר התייעצות עם אמיר ירון נגיד בנק ישראל.

חוק תכנית המענקים הועברה אתמול ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שביקש לקבל את חוקי התכנית הכלכלית כדי שניתן יהיה לאשרם בזמן סביר לפני הבחירות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

התכנית תקועה כרגע בגלל התנגדותו של ראש כחול לבן בני גנץ שהגדיר אותה כ"שוחד בחירות". כדי לאשר את התכנית נדרשת הסכמה של המפלגה, אחריה תעבור לחקיקה מלאה בשלוש קריאות בכנסת.

עלותה הכוללת של התכנית מוארכת ב-5.5 מיליארד שקלים, כ-600 אלף שקלים פחות מאשר סבב המענקים הקודם.

פרטי התכנית כפי שפורסמו:

  • כל בוגר (עד להכנסה של 13 אלף שקלים כאמור), שכיר עצמאי מקבל קצבה או גמלאי – יקבל 750 שקלים
  • על כל ילד יתקבל 500 שקלים עד הילד הרביעי, ו-300 שקלים לכל ילד נוסף
  • אוכלוסיות שהיו זכאיות למענק כפול במסגרת המענק לכל אזרח, יקבלו מענק כפול של 1,500 שקלים. אוכלוסיות אלה כוללות: זכאים לקצבת סיעוד או נכות, זכאים להבטחת הכנסה, עולים חדשים נזקקים, מובטלים מעל גיל 67, קשישים מקבלי הבטחת הכנסה.

היועץ המשפטי לממשלה צפוי להעביר את חוות דעתו בנוגע ליישום התכנית בימים הקרובים.