נבחרת ישראל בחתירה פראלימפית זכתה היום (שלישי) בשתי מדליות באליפות העולם בחתירה באולם (און-ליין) שהתקיימה ברחבי העולם. המדליסטית הפראלימפית מורן סמואל זכתה במקום השני אחרי שעברה 2,000 מטרים ב-8:26.2 דקות וגם שיפרה את שיאה האישי.

שי-לי מזרחי זכתה במדליית הארד במקצה שלה לאורך 2,000 מטרים, לאחר שסיימה בזמן של 8:49.2 דקות. במקצה הגברים הגיע אחיה קליין למקום הרביעי (6:32.2 דקות) וברק חצור (6:41.9 דקות) לחמישי.

אחיה קליין בתחרות החתירה הבינלאומית הנערכת אונליין (צילום: קרן איזיקסון)

אחיה קליין בתחרות החתירה הבינלאומית הנערכת אונליין (צילום: קרן איזיקסון)

בתחרות, בה התחרו הישראלים במרכז דניאל לחתירה, לקחו חלק מתחרים מ-69 מדינות. מדובר בענף שאינו כלול במשחקים הפארלימפיים. החתירה נעשית באולם על מכשיר סימולטור (ארגומטר) ומתקיימת בו זמנית, כשכל ספורטאי מתחרה במדינה שלו בשידור און-ליין. מכשירי החתירה מחוברים למערכת אלקטרונית ממוחשבת, כך שהחותרים יכולים לראות את המתחרים שלהם ברחבי העולם.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מורן סמואל הייתה גם שיאנית העולם במקצה 2,000 המטרים בחתירה און-ליין אותו קבעה בחודש דצמבר כשעברה את המרחק בזמן של 8:31.9 דקות.

בתום התחרות אמרה מורן סמואל: "אני אחרי אלפיים מטר על המכונה, שזה העינוי הכי גדול שיש בחתירה, הרבה יותר גרוע מאשר על המים, אבל כיף שיש תחרויות וכיף שיש מטרות, גם אם זה וירטואלי, והמטרה שלי הייתה קודם כל לשפר את השיא האישי שלי, ושיפרתי אותו ביותר משלוש שניות, שזה המון לאלפיים מטר".

"הייתה לי עוד מטרה" הוסיפה סמואל, "להצליח סוף סוף לנצח את הנורווגית, בירגיט, שהיא באמת היריבה שלי כבר כמה שנים, היא לא נותנת לי להתקרב, כל הזמן מתרחקת, אבל צמצמתי את הפער אבל יש עוד הרבה עבודה עד לטוקיו".