דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי ט' באייר תשפ"א 21.04.21
21°תל אביב
  • 23°ירושלים
  • 21°תל אביב
  • 20°חיפה
  • 21°אשדוד
  • 27°באר שבע
  • 33°אילת
  • 27°טבריה
  • 22°צפת
  • 24°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
חינוך ורווחה

גלנט וכ"ץ סיכמו: 'בית הספר של החגים' יפעל 4 ימים בפסח, לילדי הגנים וכיתות א'-ב'

הקייטנות המסובסדות יתבססו על מורים שיבחרו להשתתף בהן וסייעות הצהרונים | ביישובים חלשים כלכלית הן יהיו בחינם, וביתר הארץ בעלות מסובסדת של 20-30 שקלים ביום

בית הספר של החופש הגדול (צילום: משרד החינוך)
דוד טברסקי

שרי האוצר, החינוך ויו״ר השלטון המקומי סיכמו על הפעלת ״בתי הספר של החגים" במהלך ארבעה ימים בחופשת הפסח לילדי הגנים ותלמידי כיתות א'-ב'. הקייטנות המסובסדות יתבססו על מורים שיבחרו להשתתף בהן בתמורה לתשלום נוסף, וסייעות הצהרונים.

הקייטנות יפעלו בבתי הספר בין השעות 13:00-8:00 ובגני הילדים בין השעות 13:00-7:30. עבור הורים ביישובים חלשים כלכלית הפעילות תהיה בחינם, ויתר ההורים ישלמו עלות מסובסדת של 20-30 שקלים ביום.

התשתית הארגונית להפעלת הקייטנות תהיה מסגרת צהרוני ניצנים, תוך מתן אפשרות להוספת ילדים עד למספר המרבי המאושר על ידי משרד הבריאות. בגני הילדים, בגלל הצורך הייחודי והאפשרויות התפעולית, תתאפשר במקביל פתיחה של מסגרות חדשות שלא על בסיס ניצנים, בהתאם לצורך וההיתכנות ברמה היישובית.

בהודעה משותפת של המשרדים נכתב "הילדים ייהנו מרצף חינוכי, רגשי וחברתי וכן ממסגרת איכותית, מבוקרת ומפוקחת. הם יקבלו בה תכני לימוד עשירים, ומגוון רחב של פעילויות חווייתיות. התוכנית תקל על נטל תשלומי ההורים, תוביל לחסכון של מאות שקלים להורה לילד, תוביל לצמצום פערים ותיתן מענה ראוי להורים עובדים, בתקופת משבר הקורונה."

ההשתתפות במסגרות תהיה בחינם ליישובים באשכולות למ"ס נמוכים (1 עד 4). באשכולות למ"ס 5 עד 7 ישלמו ההורים 20 שקלים ליום, ובאשכולות 8 עד 10 ישלמו ההורים 30 שקלים ליום.

שר האוצר ישראל כ״ץ: "מסגרת 'בית הספר של החגים' בחופשת הפסח הקרובה תעניק מסגרת חינוכית איכותית למאות אלפי תלמידים ותאפשר להוריהם לצאת לעבודה ולפרנס את משפחותיהם. משרד האוצר בהובלתי יוסיף לגבש פתרונות שיטיבו עם המשק ועם החברה במדינת ישראל. אני מודה לשר החינוך יואב גלנט וליו"ר השלטון המקומי חיים ביבס על עוד שיתוף פעולה מוצלח למען החברה והחינוך של ילדי מדינת ישראל ".

שר החינוך, יואב גלנט: "משרד החינוך יפעיל גם במהלך חופשת הפסח הקרובה מסגרות חינוכיות איכותיות עבור מאות אלפי תלמידי ברחבי ישראל. תלמידי ישראל זקוקים לשגרה חינוכית וחברתית בעת הנוכחית, עם הימשכות הסגרים עקב התפרצות נגיף הקורונה – ומסגרות ״בתי הספר של החגים״ מעניקות מענה איכותי לכך. אני מודה לשר האוצר, ישראל כ״ץ וליו״ר השלטון המקומי על שיתוף פעולה מיטבי למען דור העתיד של מדינת ישראל, אשר מציבה את מערכת החינוך בראש סדר העדיפויות הלאומי, כנדרש וכמצופה".

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי: "אנחנו מסתכלים קדימה מתוך מטרה לחזור ללמידה רציפה וחזרה לשגרה במוסדות החינוך. נמשיך לפעול בכדי לתת מענה לילדים ולהורים שעברו תקופה ארוכה של חוסר וודאות ומציאות משתנה. רק באמצעות מערכת חינוך פועלת ניתן להפעיל את המשק ולאפשר לו להתאושש. אני מודה לשר האוצר ולשר החינוך על החלטה משותפת להפעלה מלאה של תכנית ׳ניצנים׳ בפסח ועל שיתוף הפעולה מתוך ראייה משותפת של טובת הילדים והוריהם".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות