דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ז בתשרי תשפ"ב 23.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
כלכלה

התעשיינים: למרות החלטת הממשלה, 80 אלף עסקים לא מקבלים פטור מארנונה

החלטת הממשלה על פטור מארנונה לעסקים שנפגעו במשבר התקבלה בינואר השנה, אך עד היום לא אושרו התקנות | נשיא התעשיינים: "יש ליישם את ההחלטה מיד כדי לשקם את אמון העסקים בממשלה"

ד"ר רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים. "ניהול כלכלי מזעזע" (צילום: דוברות התאחדות התעשיינים)
טל כספין
טל כספין
רכז המערכת
צרו קשר עם המערכת:

יו"ר נשיאות המעסיקים והתאחדות התעשיינים רון תומר פנה למשרד האוצר ומשרד הפנים בדרישה כי יאשרו את התקנות שאמורות לפטור מארנונה עסקים שספגו פגיעה של מעל 25% במהלך הקורונה. ממשרדי הפנים והאוצר טרם התקבלה תגובה.

בהחלטת ממשלה שהתקבלה בתחילת ינואר נקבע כי על שר הפנים לאשר תקנות הממשיכות את ההנחה מארנונה, על סך 95%, גם לחודשים ינואר-פברואר ומרץ-אפריל 2021. זאת, בכפוף לכך שגם בחודשים אלה ימשך מענק ההוצאות הקבועות. מאז אושר מענק ההוצאות הקבועות אבל התקנות להמשך הנחת הארנונה לא אושרו, כך שנכון לעכשיו, העסקים ידרשו לשלם אותם.

לפי ההחלטה להנחה זכאים: עסק בעל מחזור של עד 100 מיליון שקלים – ירידה של 25%, עסק בעל מחזור של 100 עד 200 מיליון שקלים – ירידה של 40%, עסק בעל מחזור של 200 עד 400 מיליון שקלים, ירידה של 60%.

"הבטחות לחוד ומציאות לחוד- על אך שפועלים בישראל כ 80 אלף עסקים הזכאים להטבה, בפועל הם אינם יכולים לקבל את הפטור מארנונה על הפגיעה שספגו בחודשים נובמבר-דצמבר" אמרו התעשיינים. "בעלי עסקים הנכנסים ללינק באתר הממשלה בניסיון לקבל את הפטור- נחסמים".

״לא ייתכן כי עשרות אלפי עסקים שנפגעו, לא יוכלו לממש את ההטבה הכספית שאמורה להקל עליהם בתקופה קשה זו" אמר נשיא ההתאחדות. "אני קורא למשרדי האוצר והפנים לפעול באופן מידי לאישור התקנות אשר יאפשרו את קבלת הפטור מארנונה. על מנת לשקם את אמון העסקים בממשלה, יש לבצע את החלטת הממשלה שמטרתה להקל על העסקים. אם התקבלה החלטת ממשלה צריך להוציא אותה לפועל ולא ליצור בירוקרטיה חדשה״.

 

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על כלכלה:
"פינוי בשבילי זה רק רחוב": הפגנה מול ביתו של השר אלקין נגד פינויים בדיור הציבורי
באופן מקוון וללא עלות: הרפורמה למעבר מהיר בין בנקים יצאה לדרך
השעון המתקתק של 'אוורגרנד': האם ממשלת סין תציל את חברת הענק מקריסה
תגובות