דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שלישי כ' בחשון תשפ"ב 26.10.21
26°תל אביב
  • 23°ירושלים
  • 26°תל אביב
  • 23°חיפה
  • 26°אשדוד
  • 28°באר שבע
  • 30°אילת
  • 29°טבריה
  • 21°צפת
  • 26°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
עבודה

עובדי משרד הרווחה מאיימים בשביתת אזהרה: "האוצר מתעלם מ'הקורונה החברתית'"

העובדים דורשים איוש מאות תקנים פנויים, שיאפשרו טיפול באירועי הרווחה שמספרם עולה מאז תחילת המגיפה | מזל גולן, יו"ר ועד העובדים: "הגיע הזמן שנקצה כספים גם לחלשים ביותר"

מזל גולן, יו"ר ועד עובדי משרד הרווחה והשירותים החברתיים (אלבום פרטי)
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

עובדי משרד הרווחה הודיעו כי  יקיימו שביתת אזהרה בת מספר שעות ביום ראשון הקרוב, על רקע טענתם להתעלמות של משרד האוצר מהעלייה שנרשמה בשנה האחרונה במקרי אלימות והתעללות במשפחה. על פי העובדים, למרות העלייה "מהחמורות שידענו אי פעם", האוצר לא מקצה להם את כלים להתמודד איתה.

לטענת העובדים, המדינה לא איישה מאות תקנים פנויים שהיו מאפשרים להם לתת את את המענה המתאים לעלייה במקרים הדורשים את התערבותם, לעיתים אף את התערבותם המיידית.

לצד זאת מוחים העובדים – חוקרות ילדים, פקידות סעד, קציני מבחן, מפקחים ועוד – על כך שלא קיבלו תגמול על העלייה המשמעותית בעומס העבודה ובשעות העבודה מאז תחילת משבר הקורונה.

מזל גולן, יו"ר ועד עובדי משרד הרווחה: "כולם מדברים על הקורונה הבריאותית ועל הקורונה הכלכלית אבל לא על הקורונה החברתית. לפתוח מסעדות ומקומות בילוי זה דבר חשוב אבל לא פחות חשוב לטפל במקרי רווחה קשים של אנשים שנשארים שקופים והזעקה שלהם לא נשמעת".

"עליית אירועי הרווחה בתקופת הקורונה היא עלייה משמעותית של מאות מקרים חדשים", הוסיפה, "ואנחנו לומדים תוך כדי תנועה את גודל הקטסטרופה וההשלכות החמורות של הקורונה עליהם אנו מחויבים לתת מענה".

לדבריה, "אנחנו במחסור חמור של  עובדים בתקינה, שנאלצים לטפל מבוקר עד ליל בכמות בלתי הגיונית של מקרים חדשים והכל בשל האטימות של משרד האוצר . העובדים לא מסוגלים לעמוד בעומסים ובשטף הגדול של המקרים המורכבים והקשים".

גולן הדגישה כי דרישת העובדים היא לא לתוספת שכר אלאל ל"איוש התקנים והחזר עבור העבודה אותה אנו מבצעים, כדי שנוכל לטפל בצורה ראויה בקורונה החברתית שנוצרה ולתת מענה לאוכלוסייה המוחלשת במדינת ישראל".

עוד אמרה כי המשרד זקוק להקצאה של כמה מיליוני שקלים נוספים בלבד. "טיפה בים מהמיליארדים שמקצים לטיפול בכלכלה", אמרה, "הגיע הזמן שנקצה כספים גם לחלשים ביותר".

מההסתדרות נמסר כי היא "תומכת בעובדי משרד הרווחה וביו"ר הוועד מזל גולן, במאבקם הצודק לחיזוק שירותי הרווחה במדינת ישראל".

תגובת משרדי הרווחה והאוצר לא התקבלה, נכון לשעה זו.​

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על עבודה:
״נואף חלם על יחס שוויוני של המדינה למגזר הערבי כפי שנהגו בהסתדרות״
חברת סודהסטרים מפטרת כ-300 עובדים, רובם ממפעל החברה ברהט
על רקע הכוונה לפטר מחצית מטייסיה: ההסתדרות הכריזה על שביתה בחברת ק.א.ל
תגובות