דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שני ט"ו באייר תשפ"ב 16.05.22
23°תל אביב
  • 23°ירושלים
  • 23°תל אביב
  • 20°חיפה
  • 23°אשדוד
  • 26°באר שבע
  • 33°אילת
  • 29°טבריה
  • 22°צפת
  • 26°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
פסח

חוגגים מימונה: תמונות מרחבי הארץ

המימונות מושכות את הפוליטיקאים אבל לא רק, בטבריה חוגגים התושבים במרכז הצעירים, ברחובות מימונה ניידת מסתובבת בשכונות ובשכונת הדר בחיפה, מימונה של קהילת הלהט"ב

מימונה של קאמילו ועידו, בשיתוף של 'קהילתנו' ארגון להטב"י חיפאי (צילום: יהל פרג').
דפנה איזברוך
יהל פרג'
אסף צבי
יהל פרג'
עורך
צרו קשר עם המערכת:

חגיגות המימונה ברחבי הארץ החלו. עם צאת חג הפסח יצאו ישראלים רבים לחגוג את החג המסורתי של יהודי מרוקו. את עיקר תשומת הלב מושכת המימונה של חברת הכנסת אסנת מארק (הליכוד) במעלה אדומים, בה מתארח ראש הממשלה נתניהו.

"מול האתגרים הללו ומול ההזדמנויות הכבירות שיש בפנינו, צריך עכשיו ממשלת ימין יציבה לאורך שנים שתדאג לכל אזרחי ישראל", אמר נתניהו לחוגגים "זה מה שמתבקש כרגע ובעזרת השם נשיג את זה ואני מאמין שזה אפשרי".

ראש הממשלה נתניהו בחגיגות המימונה אצל ח״כ אסנת מארק במעלה אדומים (צילום: דוברות הליכוד)

חברי הכנסת של מפלגת העובדה מתארחים במושב עולש בביתו של ניסים לסרי, מספר 12 ברשימת העבודה שנשאר מחוץ לכנסת. יושב ראש מפלגת כחול לבן, שר הביטחון בני גנץ התארח אצל משפחת בן ישי במושב מנחמיה.

חברי הכנסת של מפלגת העבודה במימונה של ניסים לסרי (צילום: באדיבות מפלגת העבודה)

בני גנץ במימונה של משפחת בן ישי במושב מנחמיה (צילום: באדיבות מפלגת כחול לבן)

בטבריה הזמין מרכז הצעירים העירוני את תושבי העיר לחגוג ביחד. המוזיקה נשמעת כבר מתחילת הרחוב וכשמתקרבים, אפשר להריח את המופלטות עם החמאה והדבש. ראש העיר בועז יוסף, קיבל את האורחים ואיחל חג שמח לתושבי העיר: "נגיד לקורונה שלום ולא להתראות", בפנים התקיים טקס חינה מסורתי לזוג שאמור להתחתן בקרוב.

מימונה בטבריה (צילום: דפנה איזברוך)

ברחובות הזמינה העירייה משאית מימונה שעוברת בין השכונות בעיר עם אהל נייד ומפיצה את רוח החג. על מצב הרוח אחראי הפייטן בן עשור ובין החוגגים על המשאית ראש העיר רחמים מלול ויו"ר מרחב רחובות בהסתדרות וחבר מועצת העיר עודד עמרם.

מלול בירך את התושבים: "אנחנו חוגגים את החג המסורתי, חג המימונה, שהפך להיות חג לכל העדות, כי החג הזה מאחד את כולנו, מלכד את כולנו, באהבה, בשמחה, בדלת פתוחה. כל מי שרוצה לבוא להתארח מוזמן להתארח, ללא הבדל מאיזו עדה הוא בא".

אוהל המימונה הנייד ברחובות (צילום: עיריית רחובות)

בשכונת הדר בחיפה, מצטופפים האורחים בקומה השלישית, במימונה של קאמילו ועידו, שאורגנה על ידי 'קהילתנו' ארגון להטב"י חיפאי. לקאמילו  שורשים מרוקאים, למרות שעלה מברזיל לפני שלוש שנים: "זו המימונה הראשונה שעושים אצלנו, ועכשיו זה ממש כיף. אני לומד רבנות קונסרבטיבית וחשוב לי שתהיה קהילה גאה פה בעיר, עכשיו חוגגים וזה יותר חשוב מהכל".

ברק זילברמן (29) אומר ל'דבר': "קהילתנו הוא פרוייקט של איגי שנותן מענה לחברי הקהילה שמעל גיל 24. לי אין קשר ישיר למימונה, אבל החבר'ה רצו לחגוג, אז החלטנו להרים אירוע"

"המרפסת מפוצצת, וכיף שיש עם מי להתחבר" אומר שמיל, שהגיע לחגוג ולהרים. "פרסמנו בכל מני קבוצות, ויש אנשים מכל העיר. מוזמנים".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!