דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום ראשון ו' באייר תשפ"א 18.04.21
26°תל אביב
  • 28°ירושלים
  • 26°תל אביב
  • 26°חיפה
  • 22°אשדוד
  • 26°באר שבע
  • 25°אילת
  • 20°טבריה
  • 26°צפת
  • 25°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
יום הזיכרון לשואה ולגבורה

טור אישי / מההנהלה עד העובדים בשטח, זה הזמן להסתכל לניצולים בעיניים

המפגש הראשון פנים אל פנים של הנהלת חברת החשמל בתום שנת הקורונה הוקדש לזיכרון השואה | הנהלה שתדבר את המורשת שלה ושל החברה אליה היא משתייכת, תהיה לעולם טובה יותר, ומדויקת במנהיגות ובהובלת שינויים

הנהלת חברת החשמל בביקור בבית טרזין בגבעת חיים איחוד, לקראת יום השואה תשפ"א (צילום: יוסי וייס, חברת החשמל)
דליה בודינגר
דליה בודינגר
כותבת אורחת
צרו קשר עם המערכת:

מסורת ומורשת הם עוגן בתרבות ארגונית. הם התשתית שנותנת את הלגיטימציה והמצפן לעשייה. תפיסה ארגונית של "דע מאין באת ולאן אתה הולך", ראוי לה שתהייה מוטמעת בערכים של ארגון, במיוחד בעידן של שינויים ותפיסות ניהול גמיש, שמחלחלות לכל חלקה בתרבות קבלת ההחלטות.

הנהלת חברת החשמל הבכירה התכנסה השבוע, במפגש ראשון פנים אל פנים, אחרי שנת קורונה, בבית טרזין, המוזיאון להנצחת הנספים והשורדים במחנה ההשמדה.

מדובר במסורת, שהנהלת החברה החלה בה לפני יותר מעשור. מדי שנה, בערב יום השואה, ההנהלה הבכירה עוצרת את עיסוקיה, את שגרת הלחץ, המשימות, הדיונים וההחלטות, ומקדישה שעות לביקור באתר אשר נקשר בזיכרון השואה. ברחבי הארגון מתקיימים אירועי זיכרון, לרוב עם גמלאים שורדי השואה, דור מייסדים שעבד בחברה לצד מסורת של משלחת שנתית למחנות ההשמדה.

ההנהלה ממשיכה את המהלך ההיסטורי, בעצם קיום עקבי של מסורת כזאת שדורשת לעצור את הכול, להתנתק לכמה שעות ולהקדיש את הזמן לסיפור עוצר נשימה, כמו זה של מרדכי לבני למשל, ניצול מחנה שעבר תופת בלתי נתפסת ושרד כדי להגיע למדינת ישראל ולקחת חלק בבניין הארץ.

העיסוק של מקבלי ההחלטות ב"הדרת פני זקן" בחשיבות ובאחריות שיש לכל אחד מאתנו בתמיכה בדור המייסד, בדיוק כפי שצעירים בגטו תמכו בזקנים במחנה, כל אלה מביאים שנה אחר שנה, את מיטב המוחות והעוסקים במלאכה לעצור, לא לשכוח ולאתחל את המערכות מחדש, כך שמחויבות, הדדיות, מסורת ומורשת ימצאו מקום בד בבד עם שינוי, רפורמות ואג'יליות ניהולית.

חוזרים לטקסי זיכרון פנים אל פנים

יום הזיכרון לשואה ולגבורה יצוין השנה אחרי שנה שבה הקורונה מנעה קיום טקסים ואירועי זיכרון פרונטליים. פרויקט 'זיכרון בסלון' עבר טרנספורמציה דיגיטלית ומנטלית. מורשת ומסורת קיבלו פרספקטיבה של ריחוק מאינטימיות. ספק אם ההפרעות הדיגיטליות היום-יומיות אפשרו ניתוק והקשבה אמתית לעדויות השורדים בזום.

השנה יצאנו מהזום, ואנו מציינים את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בטקסי זיכרון פנים אל פנים. נחזור לשמוע עדויות מצמררות מהניצולים שמספרם הולך ופוחת, נביט בעיניהם של הגיבורים להם אנו חבים את קיומנו במדינת ישראל, ונוקיר מקרוב את הזכות שניתנה לנו להיות נושאי הלפיד עבורם לדורות הבאים.

הנהלה שתדע לכייל את הדרך שלה, ותדבר את המורשת שלה ושל החברה אליה היא משתייכת, תהיה לעולם טובה יותר, מדויקת במנהיגות ובהובלת שינויים, ומחויבת לדורות הבאים כחלק מאחריות תאגידית אותנטית, ולא כסיסמה ריקה מתוכן.

דליה בודינגר היא דוברת ומנהלת אגף התקשורת בחברת החשמל 

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות