דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת י"ט בתשרי תשפ"ב 25.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
האלימות בערי ישראל

יגאל יהושע, ההרוג בלינץ' בלוד, יובא היום למנוחות

אירה, אלמנתו: "הוא אף פעם לא עשה הבדל בין יהודים לערבים | מותו של יהושע, תושב העיר בן 56, נקבע אתמול (ב'), משפחתו הסכימה לתרום את אבריו

יגאל יהושע ז"ל
דבר
צרו קשר עם המערכת:

 

יגאל יהושע, תושב לוד בן 56 שהותקף על ידי מתפרעים ערביים בעיר, מת אתמול (שני מפצעיו בבית החולים אסף הרופא. יהושע הותיר אחריו אשה ושני בנים, בן 8 ובן 22. הוא יובא היום למנוחות במושב בו נולד.

מכוניתו של יהושע נסקלה לפני מספר ימים במהלך המהומות שפרצו אחרי מותו של תושב העיר מוסא חסונה בעימותים עם יהודים. הוא פונה לבית החולים במצב אנוש וצוות המחלקה לטיפול נמרץ כללי נלחם על חייו מאז. על פי הודעת בית החולים, משפחתו הסכימה לתרום את איבריו.

אירה, אלמנתו, אמרה לאתר וואלה כי "אנחנו גרים פה הרבה זמן, אף פעם לא היו פה שום בעיות בין ערבים ליהודים. היו ליגאל המון חברים ערבים והוא עבד במלא בתים של ערבים ויהודים, אף פעם הוא לא עשה הבדל. לא חשבנו שיש איזושהי בעיה".

אפי יהושע, אחיו, אמר כי "היינו יחד בהכנסת ספר תורה והוא חזר הביתה ואמר לי 'אני מקווה שמכירים אותי ושלא יזיקו לי'. בכל לוד מכירים את יגאל, בשכונות היהודיות והערביות, הוא תמיד היה מגיע לסייע, בכל שעה של הלילה. משפחת חסונה מכירים את יגאל, הוא קנה מהם סחורה והם עבדו יחד. זה רצח בכוונה תחילה ובדם קר, אין לנו מילים אחרות. הם רצו נקמה".

נשיא המדינה ראובן ריבלין ספד ליהושע. "אני שולח תנחומים וחיבוק אמיץ למשפחתו של יגאל יהושע שנפטר מפצעיו במהלך החג לאחר שהותקף על ידי המון ערבי שטוף שנאה ואכזריות", כתב, "הדעת אינה תופסת כיצד נגדעו חייו של איש נתינה, אהוּב על הכל ומסור למשפחתו. הדין ימוצה עם כל אחד ואחד ממבצעי הרצח הנורא הזה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "אני משתתף בצער משפחתו של יגאל יהושע ז״ל שנרצח בלינץ' שבוצע על ידי פורעים ערבים בלוד. אנו נבוא חשבון עם כל מי שהשתתף ברצח הזה. אף אחד לא ימלט מעונש. יהי זכרו של יגאל ברוך ונצור בליבנו תמיד".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על האלימות בערי ישראל:
תקפו באבנים והעלו לטיקטוק: כתבי אישום הוגשו נגד 6 תושבי אום בטין, בהם 5 קטינים
מעצרו של אימאם המסגד הגדול בלוד הוארך עד יום שני
אימאם המסגד הגדול בלוד קרא בפייסבוק לפגוע בשוטרים, ונעצר בחשד להסתה
תגובות