דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שישי ח' בתמוז תשפ"א 18.06.21
25°תל אביב
  • 19°ירושלים
  • 25°תל אביב
  • 22°חיפה
  • 24°אשדוד
  • 23°באר שבע
  • 27°אילת
  • 27°טבריה
  • 18°צפת
  • 26°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
האלימות בערי ישראל

כתב אישום נגד מקורבו של בכיר בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית

זיאד טאהא, ששימש בין היתר כנהגו של השייח' כאמל ח'טיב, נעצר בחשד לעבירות ביטחוניות של ירי ואחזקת נשק שלא כדין | נגד ח'טיב הוגש כתב אישום בגין הסתה לאלימות

תת מקלע פורט סעיד אותו החזיק זיאד טאהא שלא כדין ובו בוצע הירי סגינו הוגש נגדו כתב אישום.(צילום: דוברות המשטרה צפון ושירות הביטחון הכללי)
יהל פרג'

המעצרים של פעילים בולטים בחברה הערבית בשבועות האחרונים, בעקבות אירועי האלימות זמן הלחימה בעזה, מגיעים לבתי המשפט. הבוקר (רביעי) הודיעו המשטרה ושב"כ כי כתב אישום הוגש נגד זיאד טאהא, מקורבו של השייח' כאמל ח'טיב, סגן ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, וכי הוא עצור עד תום ההליכים.

טאהא, תושב כפר כאנה, נעצר לפני שלושה שבועות במהלך משפטו ח'טיב בגין חשדות הקשורות לעבירות ביטחוניות של ירי ואחזקת נשק שלא כדין. הוא משמש, בין השאר, כנהגו של השייח'. על פי הודעת המשטרה, במהלך החקירה הסגיר טאהא נשק מסוג תת מקלע פורט סעיד ובו בוצע הירי.

נגד השיח' כאמל ח'טיב הוגש, לפני כשבועייפ, כתב אישום חריף בגין שלוש עבירות של הסתה לאלימות, שתי עבירות של "פרסום דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, תמיכה או הזדהות" ועבירה של הזדהות עם ארגון טרור בחודשים אפריל-מאי, על רקע גל ההתפרעויות האלימות ברחבי הארץ על רקע לאומני-גזעני וחלקן בעת מבצע 'שומר החומות'.

אתמול החליט בית משפט השלום בנצרת כי מעצרו יוארך עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

בין השאר, מואשם ח'טיב כי תמך ועודד אלימות כלפי יהודים בקבוצת הפייסבוק אותה ניהל ובאלימות שפרצה ביפו בחודש אפריל, עוד לפני 'שומר החומות' ואף הביע אהדה למבצעי הפרעות הערבים בפרעות תרפ"ט.

ב-11 במאי, לאחר שהחל מבצע 'שומר החומות', נשא ח'טיב דברים בעצרת המונית בכפר כנא, שם, על פי כתב האישום, נשא דברי שבח, אהדה ועידוד למעשי טרור שבוצעו כלפי יהודים ברחבי הארץ, השמיע בפומבי דברי שבח, אהדה ותמיכה בארגון החמאס בעזה במטרה להזדהות עימו וכן השמיע דברי שבח, אהדה ועידוד למעשי אלימות.

בין היתר אמר: "הם חשבו שיגיע עוד דור, נסיגה נוספת, כיליון נוסף, וכך הם מופתעים בימים אלו מכך שהדור הזה מלמד אותם לקח עכשיו בירושלים, מלמד אותם לקח בעמידתו האיתנה באל-אקצא ומלמד אותם לקח בעמידתו האיתנה בעזה, הדור הזה, לא דור הנכבה ולא דור הנכסה, זהו דור העוז, דור התמיכה, דור הגבורה, זהו דור השבת הזכויות…".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על האלימות בערי ישראל:
אימאם המסגד הגדול בלוד קרא בפייסבוק לפגוע בשוטרים, ונעצר בחשד להסתה
״איימו עלינו, גם ככה אנחנו מרוויחים גרושים״: מאבטחים ברמלה יקבלו שכר חלקי על ימי המהומות בעיר
ועדת המעקב טוענת שמבצע 'חוק וסדר' של המשטרה מהווה ענישה קולקטיבית עם בסיס גזעני
תגובות