דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שני י"א בתמוז תשפ"א 21.06.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ירושלים

הושג סיכום: מצעד הדגלים יתקיים ביום שלישי ויעבור בשער שכם

המשטרה אישרה את המתווה החדש, הכולל כניסה לכותל דרך הרובע המוסלמי והרובע היהודי והרקדה המונית ברחבת שער שכם | מארגני המצעד: "שמחים שדגלי ישראל יונפו בגאון לאומי ברחובות העיר העתיקה"

מצעד הדגלים בירושלים (צילום: AP/Ariel Schalit)
דבר
צרו קשר עם המערכת:

מארגני מצעד הדגלים ומשטרת ישראל הגיעו היום (שישי) להסכמה על המסלול לציון איחודה של ירושלים ביום שלישי הקרוב. המצעד ייצא לדרך מרחוב הנביאים יעבור דרך רחוב סולטאן סולימאן עד שער שכם.

ברחבת השער תתקיים הרקדה המונית עם דגלי ישראל. משם ימשיכו הצועדים לכיכר צה"ל דרך שער יפו ויכנסו אל הכותל המערבי חלקם דרך הרובע המוסלמי ובחלקם דרך הרובע היהודי. פיצול זה נובע, לטענת המארגנים, מסיבות של בטיחות וכדי למנוע צפיפות יתר.

מארגני המצעד: "אנו מודים למשטרת ישראל, למפכ"ל ולמפקד מחוז ירושלים על שיתוף הפעולה ושמחים שדגלי ישראל יונפו בגאון לאומי ברחובות העיר העתיקה על כל חלקיה".

הקבינט המדיני-ביטחוני החליט ביום שלישי על ביטול המצעד וקיומו במתווה שייקבע בין המשטרה ובין מארגני האירוע. ההחלטה התקבלה במסגרת פשרה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הביטחון בני גנץ.

במהלך הדיון הזהירו גורמי הביטחון כי מעבר המצעד בשער שכם וברובע המוסלמי עלול להביא להסלמה מיידית לא רק במזרח ירושלים – אלא גם בתחומי הקו הירוק. שרי הליכוד ונתניהו טענו כי ביטול המצעד יהווה תמונת ניצחון לחמאס, ומנגד גנץ ושרי כחול לבן הזהירו מקיומו של המצעד בעיתוי זה.

איתמר בן גביר במסיבת עיתונאים, שער שכם (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

למרות אזהרות המשטרה, מאות מפגינים יהודים, ביניהם חבר הכנסת איתמר בן גביר (הציונות הדתית) הגיעו אתמול לשער שכם והתעמתו עם המשטרה. בן גביר הגיע למקום והניף את דגל ישראל, במחאה על דחיית מצעד הדגלים שביקשו גורמי ימין לקיים במזרח העיר.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על ירושלים:
האנשים שנלחמים כדי שזקנים עריריים לא ימותו לבד: "גם שני מקרים כאלה בעיר זה יותר מדי״
צעדת הדגלים הסתיימה, אלפים בכותל המערבי, 26 שריפות בעוטף עזה
היערכות לצעדת הדגלים: השר בר-לב יקיים הערכת מצב עם מפכ"ל המשטרה
תגובות