דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי כ"ה בשבט תשפ"ב 27.01.22
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
עבודה

"יש מאות אלפי עובדים דתיים וחרדים, חובתנו לדאוג לביטחון התעסוקתי שלהם"

כ-35 ראשי ועדים של המועצות הדתיות בישראל סיימו השבוע קורס מנהיגות ייחודי, בהובלת החטיבה הדתית בהסתדרות המעו"ף, ובשיתוף המכון הבינלאומי למנהיגות בבית ברל

קורס מנהיגות ועדי עובדים לעובדי המועצות הדתיות (צילום: דוברות ההסתדרות)
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

קורס מנהיגות ייחודי לוועדי עובדים של המועצות הדתיות בישראל, הסתיים השבוע. את הקורס הובילה החטיבה הדתית בהסתדרות המעו"ף בשיתוף עם המכון הבינלאומי למנהיגות בבית ברל.

כ-35 יושבי ראשי הוועדים שהשתתפו בקורס רכשו ידיעות וכשרים בתחום ניהול משא ומתן עם מעסיקים, פרזנטציה ועמידה מול קהל, ניהול פנסיות, קופות גמל וקרנות השתלמות, ליווי בתחום החובות והזכויות בביטוח הלאומי, היכרות עם חוק הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה וכן העמיקו בסוגיות הנוגעות לתחום העבודה המאורגנת בראי ההלכתי.

את נושאי הלימוד העבירו מיטב המרצים ועורכי הדין העוסקים בענייני עבודה שמלווים ארגוני עובדים עשרות שנים. בהיבטים ההלכתיים של תחום התארגנות העובדים וייצוג העובדים, הרצו ולימדו את משתתפי הקורס רב העיר קריית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל, הרב רצון ערוסי, ורב העיר אור יהודה, הרב ציון הכהן.

קורס מנהיגות ועדי עובדים לעובדי המועצות הדתיות (צילום: דוברות ההסתדרות)

בסיום הקורס העניקו יו"ר החטיבה הדתית, עו"ד רפי מלאכי, יו"ר חבר מועצות הדתיות שלמה תנעמי, ומנהל החטיבה הדתית בהסתדרות, יניב שפירא תעודות גמר לסטודנטים.

יו״ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מסר עם סיום הקורס: "ההסתדרות היא הבית של כלל העובדים והמפלגות בישראל. הסתיימו הימים של מפלגה שיש לה הסתדרות והסתדרות שיש לה מפלגה. כמנהיג עובדים אשר צמח מהשטח, לראות כיתה מלאה בוועדי עובדים שלומדים מנהיגות מרחיב את ליבי".

יו"ר החטיבה הדתית, עו"ד רפי מלאכי: "שוק העבודה הישראלי מורכב גם ממאות אלפי עובדים מהמגזר הדתי והחרדי. חובתנו לדאוג לתנאי עבודתם, לביטחונם התעסוקתי ולהסכמים קיבוציים מול המעסיקים". מנהל ארצי בחטיבה הדתית, יניב שפירא הוסיף: "קורס ייחודי לוועדי המועצות הדתיות מביא איתו יתרון נוסף, מעבר להעשרת הידע. אתם ביחד ומכירים אחד את השני וזה יעצים את הכוח ויביא השגים שעשרות שנים ציפיתם להם. בשם המכון והחטיבה הדתית, אנו מאחלים לכם הצלחה בשליחותכם למען עובדי המועצות הדתיות".

קורס מנהיגות ועדי עובדים לעובדי המועצות הדתיות (צילום: דוברות ההסתדרות)

"אתם משרתי הקודש ומלווים את העובד יום יום, שעה שעה" אמר הרב ציון כהן,  רב העיר אור יהודה. "זו עבודה קשה ולא שגרתית אשר שכרה בהענקת ביטחון תעסוקתי ותנאי עבודה טובים. זו ההזדמנות שלכם להיות ביחד, בהובלת החטיבה הדתית בהסתדרות, ולמנף את פעילותכם".  יו"ר חבר מועצות הדתיות שלמה תנעמי שיתף כי הוא עדיין זוכר את הכנס האחרון לעובדי המועצות הדתיות שהתקיים לפני כ-25 שנים, והוסיף כי הוא מוקיר את עבודת החטיבה הדתית בהסתדרות הפועלת למקצוע ולהעשיר את העובדים.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!