דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שלישי ט"ז באייר תשפ"ב 17.05.22
18°תל אביב
  • 15°ירושלים
  • 18°תל אביב
  • 18°חיפה
  • 16°אשדוד
  • 15°באר שבע
  • 23°אילת
  • 18°טבריה
  • 17°צפת
  • 17°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
כלכלה

שר האוצר יקשיח את תנאי הזכאות למימון מעונות יום; הנפגעים העיקריים: תלמידי הישיבות

השר אביגדור ליברמן הודיע שאחד הקריטריונים לזכאות לסבסוד מעונות יום יהיה מיצוי כושר ההשתכרות, כלומר משרה של 24 שעות שבועיות לפחות | ראשי המפלגות הדתיות והחרדיות הגיבו בחריפות להודעה: "ליברמן הרשע, צעד דורסני, ממשלת שנאה"

חרדים בשכונת מאה שערים בירושלים. (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
דבר
צרו קשר עם המערכת:

שר האוצר אביגדור ליברמן הודיע היום (רביעי) שמיצוי כושר השתכרות יהיה קריטריון לזכאות לסבסוד מעונות יום. בהודעה שהפיץ המשרד נכתב שכדי להיות זכאי לסבסוד ממשלתי למעונות יום, יצטרך בן הזוג לעבוד בהיקף משרה של לפחות 24 שעות שבועיות. תנאי זה קיים כבר היום לגבי אם הפעוט.

ליברמן החליט גם לאפשר קבלת סבסוד במקרים שבהם בן הזוג רוכש השכלה או כישורים שיאפשרו בעתיד השתלבות בשוק העבודה. הכללים החדשים יחולו החל משנת הלימודים הקרובה תשפ"ב.

לפי משרד האוצר, בעקבות השינוי 18 אלף משפחות יפסיקו לקבל סבסוד, להם 22 אלף ילדים. סבסוד ממוצע למשפחה חרדית עומד על 1,450 שקלים בחודש. עלות הסבסוד לציבור זה עומד על כ-350 מיליון שקלים בשנה.

"ההחלטה שאני מביא היום היא צעד חשוב מאוד שמשנה את סדרי העדיפויות במדינה ושמה בראש את אלו שעובדים ומשלמים מיסים", אמר ליברמן. "המנגנון הנוכחי פוגע בהורים עובדים ומתעדף את אלו שאינם, ולכן השינוי מתבקש. אמשיך להוביל מהלכים שיבטלו תמריצים שליליים להשתלבות בשוק העבודה".

יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר בתגובה: "ההחלטה הראשונה של שר האוצר הינה פגיעה בחרדים. ליברמן בצעד דורסני ומרושע החליט לפגוע במשפחות ברוכות ילדים רק בשל היותן חרדים. בנט וסער שהבטיחו 'לדאוג לחרדים' הקימו ממשלת שנאה שחרתה על דגלה את הפגיעה בעולם התורה".

יו"ר יהדות התורה משה גפני אמר בתגובה: "הקריטריון שקבע ליברמן הרשע ימנע מאישה עובדת שבעלה לומד תורה את הסבסוד לילד במעון ויפגע פגיעה כלכלית קשה במשפחות אלו. אנחנו ממתינים לבנט שאמר שלא ייתן לפגוע בציבור החרדי, והפגיעה הראשונה והקשה שנחתמה על ידי ליברמן הרשע מגיעה לעולם נגד הציבור החרדי, הנשים העובדות ולומדי התורה".

ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) אמר בתגובה: "ליברמן מיישם בפועל את מדיניות 'פן ירבה' של ממשלת הזדון בראשות בנט-לפיד, נגד החרדים ומסורת ישראל. מדובר בפגיעה ישירה ומכוונת נגד משפחות חרדיות, מתוך סלידה ושנאה כלפי ציבור האברכים והמשפחות ברוכות הילדים. זהו חלק ממדיניות הממשלה הרפורמית שמנהלת מאבק כלפי כל הקדוש והיקר לנו, בתיאום מושלם למסרי ההסתה הפרועה, שמוביל ליברמן בשנים האחרונות.

"נוכחנו לראות שבנט, שקד וסער, שהבטיחו 'לאזן' את איווט, אינם רלוונטים כלל ושותפים מלאים לרדיפת המשפחות החרדיות".

יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' אמר בתגובה: "תורת ישראל היא זכות קיומנו כאן. הרעבת ילדי האברכים זו בושה ועוד אות קלון לממשלה הרעה הזאת. תתביישו לכם".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!