דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת י"ט בתשרי תשפ"ב 25.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
בריאות

בניגוד לדברי שר הבריאות: קופות החולים לא הונחו לאפשר התחסנות ב'מודרנה'

הורוביץ אמר שכמענה לפקיעת תוקפם של חיסוני פייזר, מבוגרים יוכלו להתחסן "מהיום או ממחר" בחיסוני מודרנה | מבדיקת 'דבר' עולה שבקופות החולים לא מכירים הנחיה כזו ואין ברשותן חיסונים מתוצרת החברה

שר הבריאות ניצן הורוביץ (צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש 90)
דפנה איזברוך

בניגוד לדברי שר הבריאות ניצן הורוביץ, אין אפשרות להתחסן במנה ראשונה של חיסון מודרנה בקופות החולים, מאחר שהן לא הונחו לכך – כך עולה מבדיקת דבר. הורוביץ אמר הבוקר בראיון לכאן ב' שלישראל יש חיסונים של מודרנה שמבוגרים מעל גיל 16 יוכלו להתחסן בהם "מהיום או ממחר". בקופות החולים כללית, מכבי ולאומית לא הכירו את ההנחיה הזו.

תוקף החיסונים שבידי ישראל יפוג בסוף יולי, ולכן החל מהיום לא ניתן להתחסן במנה ראשונה, מכיוון שלאחר זמן ההמתנה הנדרש עד מנה שנייה – שלושה שבועות – יפוג תוקף החיסונים. המנות הבאות יגיעו לישראל בספטמבר בעקבות הסכם עם קוריאה הדרומית.

מקופות החולים נמסר כי לא מחסנים במודרנה היום, לא מכירים תכנית להתחיל להשתמש בחיסוני מודרנה ואין בידם חיסוני מודרנה כרגע. מלבד העבודה הלוגיסטיות שתידרש כדי לספק מנות מודרנה לכל תחנות החיסון בהתראה קצרה, גם הצוותים המחסנים יצטרכו לקבל הכשרה בפרוטוקול השונה של מתן חיסון מודרנה.

שר הבריאות עוד אמר בראיון בכאן שמטופלים מסוימים עם מערכת חיסון מוחלשת, למשל מושתלי איברים, יוכלו מהיום לקבל מנה שלישית של חיסון פייזר, בניסיון להגביר את יעילות החיסון עבורם. גם בנושא הזה, הודיעו קופות החולים שהן עדיין מחכות להוראות ממשרד הבריאות.

עוד על בריאות:
שיא מונשמים בגל הרביעי, מספר החולים הקשים ירד ל-694
קבינט מומחי הקורונה דורש להגביל התקהלויות ומזהיר: "מדיניות הממשלה לא הוכיחה את עצמה"
קופות החולים החלו במתן תרופת נוגדנים לחולי קורונה שמאושפזים בבתיהם
תגובות