דיווח על ירי ברחבת המועצה בכפר ג'וליס ליד עכו התקבל אתמול (שני) בשעות הבוקר. פצוע הירי היא מוניר נבואני, קבלן גינון (כבן 50) שעבד במועצה, ולאחר נסיונות הצלה נקבע מותו. על פי עדים במקום, הירי בוצע על ידי ראש המועצה סלאם עמאר (45). על פי אותם דיווחים התנהל ויכוח קולני בין השניים, ובסופו ההרוג ניסה לפגוע בראש המועצה או בבכיר אחר באמצעות גרזן. בתגובה לניסיון זה שלף עמאר את אקדחו וירה בו למוות. גורמים במועצה סיפרו כי מדובר בסכסוך ישן בין השניים.

חובש רפואת חירום במד"א תאיד קואס שטיפל בפצוע סיפר: "בסמוך לבניין המועצה שכב גבר כבן 50 מחוסר הכרה כשהוא סובל מפציעה חודרת ומדממת בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות אבל הפציעה שלו הייתה קשה ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו."

עמאר ניהל חברת אבטחה ונבחר לתפקידו כראש המועצה בשנת 2013 ובעקבות כך סיים את תפקידו בחברה.

המשטרה פתחה בחקירת האירוע והוציאה צו איסור פרסום על פרטי החקירה.

סגן השר ח"כ איוב קרא, הממונה על המגזר הדרוזי והצ'רקסי בממשלת ישראל, הגיב לאירוע ואמר כי "קיבלנו בתדהמה ובהלם את השתלשלות האירועים בכפר ג'וליס, שהביאה למקרה תקדימי בישוב הכי שקט עם דו-קיום אצילי וערכי בין כל תושבי המקום דבר שמחייב אותנו בבדיקה אמיתית ויסודית מה גרם לנסיבות ולמקרה חריג ומוזר זה". קרא אמר את הדברים בתום ישיבה מיוחדת שערכה הנהגת העדה הדרוזית בישוב ג'וליס עקב הירי שאירע בבניין המועצה המקומית בו מצא את מותו מוניר נבואני.

הלוויתו של נבואני שנורה למוות תיערך היום (שלישי).