דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת כ"ב באב תשפ"א 31.07.21
29°תל אביב
  • 25°ירושלים
  • 29°תל אביב
  • 27°חיפה
  • 28°אשדוד
  • 29°באר שבע
  • 34°אילת
  • 30°טבריה
  • 26°צפת
  • 28°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
בריאות

שר הבריאות בדיון על הקורונה: "לא מדברים על סגירת נתב"ג"

בדיון בו השתתפו שרת הכלכלה, שר התרבות ובכירי משרד הבריאות, אמר הורוביץ: "הכניסות והיציאות מישראל יהיו תחת פיקוח, אבל לא נסגור את נמל התעופה" | ראש הממשלה, נפתלי בנט: "נערכים לפתיחת שנת הלימודים כמתוכנן"

שר הבריאות ניצן הורוביץ, יו"ר מרצ (צילום: פלאש 90)
דבר
צרו קשר עם המערכת:

שר הבריאות, ניצן הורוביץ, הבהיר היום (שני) שאין כל כוונה לסגור את נמל התעופה בן גוריון, בעקבות העלייה בתחלואה. לפי אתר ynet, בדיון בו השתתפו שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שר התרבות חילי טרופר, בכירי משרד הבריאות, נציגי האוצר ונציגי המל"ל, אמר הורוביץ: "אנחנו לא מדברים על סגירת נתב"ג. הגישה הייתה ונשארה לנקוט צעדים לבלימת התחלואה במינימום פגיעה במשק ותוך שמירה על שגרת החיים".

לדברי הורוביץ, "סביר להניח שמדינות נוספות ייכנסו בקרוב לרשימת המדינות האסורות. אין מנוס מזה. הכניסות והיציאות מישראל יהיו תחת פיקוח הדוק, אבל לא נסגור את נמל התעופה".

נמל תעופה בן גוריון (צילום: פלאש90)

הדיון עסק במתווה התו הירוק שיוצג השבוע בקבינט הקורונה. הורוביץ, בתיאום עם ראש הממשלה נפתלי בנט, צפוי לבקש משרי הקבינט לאשר השבוע את המתווה שעליו המליץ משרד הבריאות עוד בשבוע שעבר. על פי המתווה, תידרש הצגת תעודת מחוסן, תעודת מחלים או בדיקת קורונה שלילית באירועים מעל 100 איש.

 

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר הבוקר שהממשלה נערכת לקראת פתיחת שנת הלימודים ב-1 בספטמבר, והבטיח כי הוכנה לטובת זאת תוכנית סדורה. "נודיע עליה בזמן הקרוב באופן מסודר, בלי הנחתות של הדקה ה-90 כדי שיהיה לכולם זמן להיערך", הבטיח בנט. "ראינו מיליוני תלמידים שמשלמים את המחיר מול הזום בבית".

ראש הממשלה נפתלי בנט (צילום: פלאש 90)

בנט אמר בפתח ישיבת הממשלה: "מגפת הדלתא ממשיכה להתפשט במהירות בעולם, זאת מוטציה מדבקת הרבה יותר מקודמותיה. העולם הולך ונצבע אדום ומטרתנו כממשלת ישראל לשמור על החיים ועל שגרת החיים". הוא ציין שיש כרגע יותר ממיליון ישראלים שטרם התחסנו. "הם מסכנים את עצמם, את משפחתם, את הפרנסה של סביבתם ואת פתיחת שנת הלימודים".

בנתב"ג צפויים לעבור היום יותר מ-36 אלף נוסעים, בהם 21,500 נוסעים יוצאים. מתחילת השבוע חלה עלייה במספר הנוסעים שיוצאים לחגוג את חג הקורבן בחו"ל. במשרד הבריאות קראו לצמצם משמעותית את היציאות לחו"ל. מנכ"ל המשרד פרופ', נחמן אש, אמר אתמול: "המגפה משתוללת במדינות רבות", ועל כן נשקלת האפשרות להטיל חובת בידוד של שבעה ימים לכל היוצאים לחו"ל.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על בריאות:
פעילים יפגינו מול ישיבת הממשלה: "נפסיק את ההרעבה של מערכת הבריאות"
יותר מ-200 חולים במצב קשה, כ-100 אלף בדיקות נערכו ביממה האחרונה
ראש העיר תל אביב: "נחסן בבתי ספר גם בלי הנחיה ממשרד החינוך"
תגובות