דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת כ"ב באב תשפ"א 31.07.21
29°תל אביב
 • 25°ירושלים
 • 29°תל אביב
 • 27°חיפה
 • 28°אשדוד
 • 29°באר שבע
 • 34°אילת
 • 30°טבריה
 • 26°צפת
 • 28°לוד
 • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
עבודה

פרס העובד המצטיין של מרחב תל אביב -יפו בהסתדרות הוענק ל-11 עובדים ועובדות

אחרי שהטקס בשנה שעברה התבטל בגלל מגבלות הקורונה, התכנסו הזוכים באולם 'בית עובד העירייה' בתל אביב | ערן יחזקאל חיים, מנהל מחסני משק וציוד לוגיסטיקה בכללית: "כל כך מתרגש שיש מי שרואה, מי שמעריך את זה שאתה נותן את הלב"

כל הזוכים בפרס העובד המצטיין של מרחב תל אביב-יפו בהסתדרות. (צילום: הדס יום-טוב)
הדס יום טוב

11 עובדים ועובדות קיבלו אמש (שלישי) את פרס העובד המצטיין 2021-2020 במרחב תל אביב- יפו של הסתדרות. אחרי שבשנה שעברה בוטל בגלל הגבלות הקורונה, נערך אתמול טקס המצטיינים ה-12 במספר באולם בית עובד העירייה ברחוב פומבידתא בעיר.

כבכל שנה, ועדה מקצועית שכוללת את נציגי ההסתדרות במרחב בחרה את הזוכים בפרס מתוך 150 אלף עובדים בכ-600 מקומות עבודה מאוגדים במרחב. העובדים הגיעו ממגוון מקומות עבודה: מבתי חולים ומשרדי ממשלה, דרך מלונות, קופות חולים ועירייה ועד חברות פרטיות.

גרשון גלמן, יו"ר המרחב, בירך את המצטיינים ומשפחותיהם, והתייחס לאבטלה הגואה בעיר ובמדינה, ולענפים שנפגעו במשבר. "יש פה פסיפס של עיסוקים שונים ומגוונים, ואנחנו עדיין בעיצומן של התאגדויות חדשות, מקומות עבודה חדשים שמצטרפים להסתדרות, כאלה שמעולם לא זכו למסגרת של הסכמים קיבוציים וענפיים", אמר.

כל הזוכים בפרס העובד המצטיין של מרחב תל אביב-יפו בהסתדרות. (צילום: הדס יום-טוב)

"לצערי, אנחנו עדיין נמצאים עם 10% אבטלה", הוסיף, "יש כמה ענפים בעיר הזו שנפגעו בצורה מאוד קשה: ענף האירוח, בתי המלון, ענפי התרבות ועוד. המרחב שלנו עושה ככל שעל ידו להעניק למקומות עבודה שונים מגוון של אירועים, פעילויות, השתלמויות, טיולים וסמינרים, ואני מקווה מאוד שנמשיך להוביל את מרחב תל אביב יפו, הגדול במרחבי ההסתדרות, ליעדים ואתגרים נוספים".

"דואגת תמיד שכל העובדים יהיו עם חיוך, אבל חיוך אמיתי"

סנדרה אברהם, בת 52 ואם לבת, היא אחת הזוכות בפרס. אברהם היא עוזרת מנכ"ל ומנהלת קשרי אורחים במלון 'לאונרדו ארט' בתל אביב מזה 15 שנה, ובתחום המלונאות היא עובדת כבר 32 שנה. וחוץ ממלונאות, היא גם רוקדת ריקודים הודיים בסגנון בוליווד.

"הגעתי לתחום בגיל 20, בשביל המענק של העבודה המועדפת אחרי השחרור", מספרת ל'דבר' אברהם, האילתית במקור, "בסוף נשארתי".

אברהם הייתה אמורה לקבל את הפרס כבר בשנה שעברה, אבל הטקס בוטל בעקבות הגבלות הקורונה. בינתיים, בתחום כמו שלה, עברה עליה שנה לא פשוטה בכלל.

"זה מרגיש כל כך טוב לזכות בפרס, כבר חשבתי שוויתרו על זה", היא אומרת, "אני מאוד מאוד מתרגשת, "בתקופת הקורונה ישבתי שנה בבית והיה לי מאוד קשה. כתבתי כל שבוע פוסט בפייסבוק על כמה אני מתגעגעת למלון ולאורחים".

סנדרה אברהם בטקס העובד המצטיין 2021-2020 של מרחב תל אביב-יפו. (צילום: הדס יום טוב)

"אני מאוד אוהבת את העבודה שלי. האורחים באים אלי אם משהו לא בסדר, ואני מסדרת. אני כמו הקוסמת שלהם", אומרת אברהם בחיוך גדול, "אני אוהבת לראות אנשים שבאים לחופשה, ולארגן להם חופשה מהחלומות".

עוד דבר שחשוב מאוד לאברהם, הם העובדים. "אני דואגת תמיד שכל העובדים יהיו עם חיוך. אבל לא מזויף, חיוך אמיתי. חיוך של טוב", היא מסבירה, "תמיד אני אומרת למנהלים: 'תהיו העובדים של העובדים שלכם'. ברגע שהעובדים מאושרים, הם גם ייתנו שירות טוב יותר".

"מתרגש שיש מי שמעריך את זה שאתה נותן את הלב"

זוכה נוסף הוא ערן יחזקאל חיים (45), נשוי לדנה ואב לחמישה מתל אביב. חיים הוא מנהל מחסני משק וציוד לוגיסטיקה במנהל אספקה של שירותי בריאות כללית כבר 5 שנים, ועובד במנהל 18 שנה.

"אנחנו מחלקים תרופות לכל בתי החולים, בתי המרקחת והמרפאות של כללית. כל התרופות, מאקמול ועד תרופות מצילות חיים לחולים קשים", הוא מסביר, "אני מנהל את כל מוצרי האריזה. כל העטיפות, אריזות הקרטון, מוודא שכל המוצרים נארזים בקפידה תחת כל הכללים הקפדניים של השימור והקירור".

ערן יחזקאל חיים (ראשון מימין) בטקס העובד המצטיין 2021-2020 של מרחב תל אביב-יפו. (צילום: הדס יום טוב)

לדבריו, "זו עבודה עם שליחות, במיוחד בתקופה הזו, שהייתה כל כך קשה לנו ולצוותים הרפואיים. אני גאה להיות חלק מהמערך שדואג לבריאות הציבור ודואג למטופלים לכל מה שהם צריכים".

חוץ מזה, חיים גם מאוד אוהב את האווירה במקום העבודה. "אני אוהב את החמימות, אנחנו כמו משפחה", הוא אומר, "כולם מכירים את כולם, כולם אוהבים את כולם, כולם חברים, עוזרים אחד לשני, מפרגנים. זה מקום עבודה שהוא בית".

"לקבל את הפרס ריגש אותי מאוד", הוא מוסיף, "אני כל כך מתרגש שיש מי שרואה, מי שמעריך את זה שאתה נותן את הלב, את כל מה שאתה עושה בעבודה".

הזוכות והזוכים בפרס העובד המצטיין לשנים 2021-2020:

 1. ציון יונה, מנהל משמרת ומנהל הביטחון המבצעי במגדל השחר בחברת 'מיקוד אבטחה'
 2. רויטל שיליאן, מרכזת לשכה במשרד התחבורה
 3. רחל שלום, אם הבית בחברת נתיבי תחבורה עירוניים בע"מ
 4. שרונה שמואל, מנהלת ענף ורכזת איכות בבית משפט השלום בתל אביב. עובדת בבית המשפט מזה 25 שנים
 5. יצחק רודיטי, מנהל טכני בכיר בעיריית תל אביב
 6. סוניה יעקובוב, עובדת כוח עזר במחלקת שיקום גריאטרי בבית חולים רעות
 7. סנדרה אברהם, עוזרת מנכ"ל ומנהלת קשרי אורחים במלון 'לאונרדו ארט' תל אביב מרשת מלונות פתאל
 8. ערן יחזקאל חיים, מנהל מחסני משק וציוד לוגיסטיקה במנהל אספקה של קופ"ח כללית
 9. אדינו מבשב, עובדת מעבדה מרכזית בשירותי בריאות כללית
 10. אורנה סולימן, מזכירת דיריקטוריון וממונה על מחלקת משמעת וביקורת בחברת דן תחבורה. עובדת ב'דן' כבר 36 שנים
 11. דוד ויינר, פקח ברשות מקרקעי ישראל במרחב תל אביב-מרכז

 

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על עבודה:
סגן שר הביטחון נגד הממשלה: ״הפגנת החקלאים מוצדקת, צריך לשנות את התקציב״
הסעיף בחוק ההסדרים שבא להפחית את מספר הרכבים של עובדי המגזר הציבורי
עובדי אלפא הפגינו מול המנכ"ל: "נתחיל בעיצומים ביום ראשון"
תגובות