דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ז בתשרי תשפ"ב 23.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
נגיף הקורונה

רה״מ בנט: ״הפגנות לא ינצחו את נגיף הדלתא, מתעקשים לשמור על הכלכלה והחירות״

הממשלה התכנסה לאשר את החזרה למתווה התו הירוק, ובפתח הישיבה התייחס ראש הממשלה לנאומו האחרון שכוון למתנגדי החיסונים: ״יותר ממיליון ישראלים שלא התחסנו מעמידים את בריאותם של אזרחי ישראל בסכנה״

ראש הממשלה נפתלי בנט בישיבת הממשלה (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)
אסף צבי

ברקע העלייה במספר החולים קשה, הממשלה התכנסה היום (ראשון) לישיבה במשרד החוץ בירושלים. במהלך הדיון תאשר הממשלה את מתווה "התו הירוק" שהועבר בישיבת קבינט הקורונה בשבוע שעבר.

בנט הסביר את המדיניות שהנהיג בהתמודדות נגד ההתפרצות הנוכחית: "היה קל לחזור לאקורדיון של סגרים ופתיחת סוגרים, אבל זו לא הדרך הנכונה. אנחנו מתעקשים לשמור על הכלכלה והחירות –  דרך המסכות, דרך שמירה הדוקה ודרך התחסנות".

רה״מ התייחס לסערה שעוררו דבריו ביום חמישי כי סרבני החיסונים מסכנים את בריאותם ואת החופש של אזרחי ישראל: "דברי עוררו הדים, אבל צריך להגיד את האמת, יותר ממיליון שיכולים להתסן לא התחסנו ועל כן מעמידים את בריאותם של כלל אזרחי ישראל בסכנה".

"אני יכול להבין את מי שחשש בהתחלה, אבל עכשיו שיותר ממיליארד התחסנו ובכל המדינות רואים שזה יעיל ובטוח, הגיע הזמן לעשות את הצעד הנוסף", הוסיף בנט. "העובדות המדעיות ברורות: מי שמתחסן חולה פחות ומדבק פחות. אי התחסנות מסכנת אתכם, ובעיקר את המבוגרים. אני קורא לכם, לתלמידים ולתלמידות, לצאת להתחסן. ראיתי את ההפגנות מחוץ לבית שלי ביום שישי, אבל ההפגנות לא ינצחו את הדלתא. ההתחסנות כן".

היום צפויים שר הבריאות ניצן הורוביץ ושרת החינוך יפעת שאשא ביטון להציג את מתווה פתיחת הלימודים. בהתייחס לכך אמר בנט: "ככל שהורים ידאגו לחסן את ילדיהם, כך הפתיחה תהיה חלקה וטובה יותר".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על נגיף הקורונה:
מומחי ה-FDA המליצו: חיסון שלישי לקורונה מגיל 65 ומעלה ולקבוצות סיכון
הקורונה בישראל: 658 חולים קשה מאושפזים בבתי החולים, 182 מונשמים
עלייה קלה במספר המונשמים: יותר מ-10,000 חולי קורונה חדשים זוהו ביממה האחרונה
תגובות