דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ז בתשרי תשפ"ב 23.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
בריאות

יומיים או שבוע: מחלוקת בין משרדי הבריאות והחינוך על משך הבידוד לתלמידים

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון מקדמת את קיצור הבידוד לתלמידים בשנת הלימודים הבאה | מנכ"ל משרד הבריאות: "זה ישחרר הרבה מאוד תחלואה" | פיילוט לבידוד מקוצר ייערך בחינוך החרדי, שמתחיל את השנה כבר באוגוסט

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון (צילום: מרים אלטשר/פלאש90)
דפנה איזברוך

מחלוקת בין משרדי האוצר והבריאות בשאלת משך הבידוד לתלמידים במערכת החינוך בשנת הלימודים הבאה. שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון מעוניינת לקצר את משך הבידוד לתלמידים שנחשפו לחולה מאומת ליומיים בלבד, בהן התלמיד ייבדק. במשרד הבריאות מתנגדים לכך. עם זאת סוכם שניסוי של קיצור הבידוד לתלמידים ייערך בפתיחת שנת הלימודים בחינוך החרדי בתחילת אוגוסט.

חובת הבידוד היתה אחד ההיבטים המאתגרים לפעילות בתי הספר בשנת הלימודים החולפת. גם בימים המעטים בהם התלמידים הורשו להגיע פיזית לבתי הספר, כל מקרה של חולה מאומת חייב בידוד של כיתה שלמה, והוסיף על הימים בהם התלמידים נאלצו להישאר בביתם וללמוד מרחוק.

שרת החינוך שאשא ביטון אמרה אתמול כי משרדי החינוך והבריאות משתפים פעולה והמתווה שהוצג בראשון השבוע הוא תוצאה של עבודה משותפת, אך סוגיית משך הבידוד נמצאת במחלוקת. לדבריה, "ראש הממשלה, שר הבריאות וצוות המומחים תומכים בכל עקרונות המתווה למעט סוגיה אחת שבמחלוקת עם משרד הבריאות והיא משך הבידוד. משרד החינוך והמומחים שהשתתפו בדיון תמכו בבידוד של עד 48 שעות לכל היותר בכפוף לבדיקות ואילו במשרד הבריאות ביקשו בידוד מלא של 7 ימים. בסופו של דיון ובהסכמת כל הגורמים הוחלט על פיילוט, בבתי הספר החרדים שמתחילים ללמוד ב-א' אלול, ב-9 באוגוסט, לפי מתווה הבידוד של משרד החינוך."

מנכ"ל משרד הבריאות, נחמן אש, אמר אתמול בתדריך לתקשורת: "אנחנו לא מקבלים את מתווה משרד החינוך לבידוד של 48 שעות ושחרור עם בדיקה שלילית של מגעים של מאומתים. זה ישחרר הרבה מאוד תחלואה. אנחנו בוחנים חלופה של לעשות כמה בדיקות לאורך התקופה שהייתה אמורה להיות בידוד. בונים עכשיו פיילוט שיעזור לנו לבחון אם זאת חלופה למערכת החינוך".

עוד על בריאות:
מקסיקו תצא מרשימת המדינות האדומות, פטור מבדיקה בחו"ל למחלימים 'חדשים' שחוזרים לארץ
בנט בדיון על החינוך: "מוכנים לעשות הרבה כדי להשאיר את המערכת פתוחה"
ח"כ גלעד קריב על שלילת דמי אבטלה מעובדים בלי תו ירוק: "חצייה של קווים אדומים"
תגובות