דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ז בתשרי תשפ"ב 23.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
חינוך ורווחה

מזכ"לית הסתדרות המורים לשרת החינוך: "מתווה החזרה ללימודים לא נותן מענה לעובדי ההוראה"

יפה בן דויד כתבה לשרה יפעת שאשא ביטון שהסתדרות המורים תומכת בפתיחת שנת הלימודים כסדרה, אבל במתווה שפורסם יש חוסר בהירות רב והוא לא מבטיח במידה מספקת את בריאותם של התלמידים והמורים

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד (צילום: אלבום פרטי)

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד דרשה שלשום (שני) הבהרות משרת החינוך יפעת שאשא ביטון למתווה לפתיחת השנה שפרסם משרדה.

תכנית העבודה שפרסם משרד החינוך כוללת פיילוט לצמצום ימי הבידוד, הנחיות כלליות למנהלי מוסדות ברשויות כתומות, הסדרת ההחלטה על סגירת מוסדות בחינוך, הנחיות כלליות על החינוך הבלתי פורמלי לפי צבעי הרמזור ואשרור של נוהל ההסעות.

"אבקש להבהיר שהסתדרות המורים תומכת בפתיחת שנת הלימודים במועדה ובמתווה מותאם למצב", כתבה בן דויד. "עם זאת, המתווה שפורסם בתקשורת אינו נותן מענה לעובדי ההוראה ולמנהלי בתי הספר לגבי תרחישים בסיסיים, כשהקורונה שוב מרימה את ראשה ומתפשטת במהירות".

לטענתה, אם בבתי הספר של החופש הגדול, פעילות שאינה כוללת את כלל התלמידים וחלקה מתקיימת בשטחים הפתוחים, היה גל של בידודים של תלמידים ומשפחות, אז ייתכן שעלינו להתכונן לאיום בקנה מידה גדול יותר.

בן דויד טענה לחוסר בהירות באשר לעטיית מסכות במהלך יום הלימודים. לדבריה, לא ברור אם חובת המסכות תחול גם על התלמידים בשכבות הנמוכות, ומהם הנהלים לגבי יום לימודים ארוך.

בנוסף, בן דויד טענה שנוהל המאומתים, כלומר סדר הפעולות הרצוי כשמתברר שתלמיד מאומת, אינו ברור.

בן דויד הוסיפה שבנוהל שפורסם צוין שמנהל מוסד יוכל לבצע "מהלכים בית ספריים לצמצום מגעים", אבל לא ברור מקורם התקציבי של מהלכים אלו. בן דויד טוענת שתוכנם של מהלכים אלה אינו ברור, ושואלת על מהלכים נקודתיים.

בן דויד טענה שאין הנחיות במתווה לחינוך המיוחד. "הסתדרות המורים מייחלת ששנת הלימודים תיפתח כסדרה כבשנים עברו, אולם אין לטמון את הראש בחול ולהתנהל כאילו הקורונה עברה מן העולם".

 

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על חינוך ורווחה:
דו"ח ארגון 'לתת': קרוב לשליש מהילדים בישראל חיים בחוסר ביטחון תזונתי
2 נרצחים בחברה הערבית: אלמוני ירה במשתתפי חתונה בטייבה, צעיר נרצח במכוניתו בזרזיר
ביקורת חריפה על רה"מ בנט, שאמר בקבינט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
תגובות