דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ז בתשרי תשפ"ב 23.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
חקלאות

יו״ר ההסתדרות תומך בחקלאים: ״אסור לבצע מחטף במסגרת חוק ההסדרים״

אלפי חקלאים יגיעו במהלך היום לירושלים, ויפגינו נגד כוונת הממשלה להסיר את ההגנות מעל החקלאות הישראלית | ארנון בר-דוד: ״מהלך אגרסיבי שיכרסם בכושר הייצור המקומי, יש פתרונות טובים ויעילים יותר״

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד (צילום: ההסתדרות)
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

"כפיית רפורמה בחקלאות באמצעות חוק ההסדרים, וללא הידברות עם החקלאים, זו טעות חמורה שתעלה לאזרחי ישראל ביוקר״, אומר הבוקר (א׳) יו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, ״המדינה שלנו לא יכולה לעמוד מאחורי החלטה שמחזקת את החקלאים בטורקיה ובו זמנית מחלישה את חקלאי עוטף עזה ורמת הגולן.

״גם אם נדרשים שינויים כדי להוריד את יוקר המחיה בארץ, לא זו הדרך ואסור לבצע מהלך כזה במחטף ובחיפזון".

אלפי חקלאים צפויים להגיע במהלך היום לירושלים ולהפגין נגד כוונת הממשלה להוריד את ההגנות על החקלאות הישראלית במסגרת חוק ההסדרים. האוצר מציע לממשלה לפתוח את המשק הישראלי לייבוא בבת אחת, מה שעלול להביא לחיסול ענפי חקלאות בישראל. מחאת החקלאים תצא בשעה 17:00 מלטרון, ב-19:00 תערך הפגנת ענק מול הכנסת.

ארנון בר-דוד הדגיש שהוא תומך תמיכה בלתי מסויגת במחאת חקלאי ישראל:  "בתוך הבטחות הרפורמה להוריד מחירים לצרכן, מסתתר מהלך אגרסיבי שיכרסם בכושר הייצור המקומי ויעמיד בסכנת הכחדה את כל ענף החקלאות בארץ.

״בטווח הארוך זה יפגע בכל אזרחי ישראל. חשוב לזכור שישנם פתרונות אחרים, טובים ויעילים יותר, ששומרים על תוצרת כחול לבן ועוזרים לקדם את התחרות. ההתעלמות מפתרונות אלה, תוך הפקרה בוטה של החקלאים, מעלה תהיות קשות.

״ההסתדרות גאה להתייצב לצד חקלאי ישראל, ובכוחות משותפים נמשיך לפעול כדי לבטל את הגזרה".

שר החקלאות לשעבר וסגן שר הביטחון, אלון שוסטר (כחול לבן) אמר אתמול (שבת) ל׳דבר׳ שהוא תומך בעמדת החקלאים והתנועות המיישבות, ושצריך להתאים את הצעת התקציב שהציג האוצר לסטנדרטים המקובלים לחקלאות באיחוד האירופי. לא ברור האם השר יצביע בעד התקציב וחוק ההסדרים שהוגשו לממשלה.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על חקלאות:
מאיפה באים ארבעת המינים
סיור על גבול הצפון עם חקלאים וחברי ועדת הכלכלה חשף כעס ועלבון: ״אנשים פה יפגעו בעצמם, זה החיים שלנו״
ביטון: "מתקרבים להסכמות על הרפורמה בחקלאות, פערי התיווך יטופלו"
תגובות