דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שלישי כ' בחשון תשפ"ב 26.10.21
26°תל אביב
  • 23°ירושלים
  • 26°תל אביב
  • 23°חיפה
  • 26°אשדוד
  • 28°באר שבע
  • 30°אילת
  • 29°טבריה
  • 21°צפת
  • 26°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
עבודה

הכנסת הקשישים העובדים תגדל: ההכנסה המוגנת מקיזוז קצבת זקנה תועלה ב-1,700 שקלים

לפי סיכום של שר הרווחה, מנכ"ל הביטוח הלאומי והאוצר, הסכום החודשי שיוכלו אזרחים ותיקים להשתכר ללא קיזוז הקצבה (דיסריגארד) יעמוד על 7,700 שקלים ליחיד ו-10,200 שקלים לזוג

שר הרווחה מאיר כהן (צילום: גילי יערי/פלאש 90)
הדס יום טוב

הקיזוז מקצבאותיהם של קשישים עובדים יופחת, והכנסתם תגדל בשיעורים גבוהים יותר מאלו שסוכמו בתחילת השבוע בדיוני התקציב – כך סיכמו הערב (רביעי) שר הרווחה מאיר כהן, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי מאיר שפיגלר ומשרד האוצר.

לפי הסיכום המעודכן, הסכום החודשי שיוכלו מקבלי קצבאות זקנה להשתכר מבלי שקצבאות הזיקנה שלהם יופחתו (דיסריגארד) יעמוד על 7,700 שקלים ליחיד (במקום 6,014 שקלים כיום) ו-10,200 שקלים לזוג (במקום 8,000 כיום).

ההסכמה מגדילה את הסכום שאישרה הממשלה בדיוני התקציב בתחילת השבוע, לפיו יוכלו מקבלי הקצבאות להשתכר בנוסף להן עד ל-7,500 שקלים בחודש.

לפי החוק הקיים כיום, אזרחים ותיקים שעובדים ומשתכרים מעל ל-6,014 שקלים לחודש ליחיד, או כ-8,000 שקלים לזוג, יקוזזו מהקצבה 60 אגורות מכל שקל שמעל לסכום זה. לפי נתוני מנהל המחקר של הביטוח הלאומי, כיום יש כ-48 אלף אזרחים ותיקים שמשתכרים מעל ל-6,014 שקלים, וקצבתם מקוזזת. כאמור, הערב סוכם כי לאזרח ותיק יחיד יעלה הסכום המוגן מקיזוז (דיסריגארד) מכ-6,014 שקלים לכ-7,700 שקלים (עלייה של 1,700 שקלים לאדם), ועבור זוג אזרחים ותיקים יעלה מכ-8000 שקלים לכ-10,200 שקלים (עלייה של 1,100 שקלים לאדם).

הטבה זו מתווספת לסיכום נוסף של שר הרווחה ומנכ"ל הביטוח הלאומי שעתידה לעבור בתקציב הנוכחי, לפיה תתארך הוראת השעה המקזזת 25 אגורות בלבד (במקום 60 אגורות) למשפחות חד הוריות המקבלות קצבת הבטחת הכנסה או קצבת מזונות, על כל שקל מעל להכנסה של 740 שקלים, כפי שהיה עד לתחילת חודש יוני האחרון. כיוון שהוראת השעה הסתיימה לפני מספר שבועות, הביטוח הלאומי ישלם את ההפרשים רטרואקטיבית למשפחות. לפי אומדני הביטוח הלאומי, צפויות ליהנות מההארכה מעל לכ-13,000 משפחות חד הוריות עובדות בקרב מקבלי הבטחת הכנסה, מזונות והבטחת הכנסה לשארים.

שר הרווחה מאיר כהן אמר עם אישור הסיכום: "אני לא מתכוון להכניס משפחות לקו העוני במשמרת שלי, צמצום פערים ושוויון הזדמנויות הם הדרך הנכונה ביותר, חברתית וכלכלית וזו המדיניות שלי" אמר היום . "אנו נמצא כל דרך אפשרית לסייע למשפחות, לשפר את מצבם הכלכלי ולאפשר להם ולילדיהם עתיד טוב עבורם"

מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי: "ההסכם אליו הגענו, הוא הסכם חברתי ממדרגה ראשונה. עובדי הביטוח הלאומי נחשפים למצוקות הללו באופן יום -יומי והעובדה כי נוכל להמשיך ולשרת את אזרחי ישראל ולהיטיב עימם אף יותר, זו בשורה משמעותית המביעה סולידריות ואחווה חברתית."

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על עבודה:
״נואף חלם על יחס שוויוני של המדינה למגזר הערבי כפי שנהגו בהסתדרות״
חברת סודהסטרים מפטרת כ-300 עובדים, רובם ממפעל החברה ברהט
על רקע הכוונה לפטר מחצית מטייסיה: ההסתדרות הכריזה על שביתה בחברת ק.א.ל
תגובות