דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שני ט"ו באייר תשפ"ב 16.05.22
21°תל אביב
  • 16°ירושלים
  • 21°תל אביב
  • 19°חיפה
  • 18°אשדוד
  • 16°באר שבע
  • 23°אילת
  • 22°טבריה
  • 14°צפת
  • 21°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
עבודה

האילתים בוחרים ראש עיר חדש: "רוצים שתהיה תיירות, כי אם לא אז אין פרנסה פה"

המשימה הראשונה של ראש העיר הדרומית תהיה שיקום העיר ממשבר הקורונה | ברחובות העיר קשה למצוא סימנים לקיומן של בחירות, ותושבים רבים אדישים: "זה לא מעניין, הכול פוליטיקה"

כניסה לקלפי בבחירות המקומיות באילת. "רוצים שתהיה תיירות, כי אם לא, אז אין פרנסה פה" (צילום: יעל אלנתן)
יעל אלנתן
יעל אלנתן
כתבת עבודה וצרכנות
צרו קשר עם המערכת:

עיר התיירות הדרומית אילת לא נראית כמו עיר שחוגגת את יום הבוחר. אחרי 18 שנים שעמד בראשה מאיר יצחק הלוי, הוא מונה לחבר כנסת מטעם תקווה חדשה, והמירוץ לבחירת ראש עיר חדש נפתח. ארבעה מתמודדים העמידו את עצמם לבחירה היום (שלישי): סגן ראש העיר אלי לנקרי, ראש העיר לשעבר גבי קדוש, איש העסקים יעקב קיסוס והפעילה הסביבתית הדס מילוא. הקמפיינים שלהם מרוכזים ליד הקלפיות השוממות, ומעבר לכך כמעט ואין שלטי חוצות ברחבי העיר.

משבר הקורונה הנחית על אילת מכה קשה במיוחד. ההגבלות והסגרים פגעו במקור הפרנסה העיקרי תושבי של העיר, ענף התיירות.

למרות המצב המטריד, אנשים רבים אומרים על הבחירות ש"זה לא מעניין" ואינם בטוחים שיצביעו. זוג מבוגר אומר ש"הכול פוליטיקה". מהפרנסה הם מודאגים מאוד.

גיא טוויטו (צילום: יעל אלנתן)

גיא טוויטו, חייל שהגיע לעיר במיוחד כדי להצביע בבחירות, עדיין לא החליט למי יצביע: "אני מכיר את המועמדים פחות או יותר. שמעתי דברים טובים על גבי קדוש. לא יודע למי אצביע, אני חייל קרבי, בקושי בעיר, פחות מעודכן. אבל חשוב לי להצביע. אנחנו בסופו של דבר רוצים שיהיה טוב בעיר, שיהיו פה מסיבות, שתהיה תיירות, כי אם לא, אז אין פרנסה פה".

שלום עמר (צילום: יעל אלנתן)

שלום עמר, נהג מונית, לא החליט למי יצביע אם בכלל: "אני לא יודע, אני עוד לא מבין שום דבר בנושא הזה. אני יודע שאני צריך לשלם מסים מאוד גבוהים. בגיל שלי, לשלם ארנונה בסכומים כאלה זה קטסטרופה. אילת נפגעה קשות ממשבר התיירות. אין תיירות. ישראלים זה לא תיירים, ועוד עכשיו באוגוסט יש מלא נוער. מה אנחנו צריכים את זה? אנחנו לא יכולים לעבוד. בתור נהג מונית, קשה לי לעבוד עם הנוער. אבל נתגבר, מה לעשות? נתגבר על כל דבר".

ליאור לבקוביץ (צילום: יעל אלנתן)

תושב העיר ליאור לבקוביץ' מעורב יותר בנעשה ולכן גם הצבעתו כבר ודאית: "אני בוחר באלי לנקרי. הייתה לו עשייה מדהימה ב-18 השנים האחרונות. כראש עיר תהיה לו עשייה יותר גדולה, הוא ידאג לכל התושבים, מהתושב הקטן עד התושב הגדול. אני מאמין בזה באופן שלם, גם החברים שלי וכל החבר'ה הצעירים בעיר".

קשה לחזות מי יהיה ראש העיר הבא של אילת, אבל מצפה לו מרגע כניסתו לתפקיד עבודה מפרכת ומרובה בשיקום העיר והתיירות בה.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!