דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ז בתשרי תשפ"ב 23.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
כלכלה

"עסקים קורסים והממשלה מתעלמת": האופוזיציה דורשת לקיים דיון חירום בפגרה

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "הממשלה חייבת להחזיר את רשת הביטחון, הרפורמה בחקלאות דורסנית" | ליברמן אמר הערב כי אין בכוונתו לפצות עסקים שנפגעו

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ׳ (צילום: נועם ריבקין פנטון/ פלאש 90).
דבר
צרו קשר עם המערכת:

סיעות האופוזיציה פנו הערב (רביעי) ליו"ר הכנסת בבקשה לקיים דיון פגרה דחוף, בנושא "פגיעה כלכלית בעסקים בעקבות מחדל הקורונה והרפורמה בחקלאות".

פגרת הכנסת אמורה להמשך עד ה-3 באוקטובר, אחרי חגי תשרי. הדרישה נעשית בהתאם לתקנון הכנסת, לפיו 25 ח"כים יכולים לבקש את כינוסה סביב שני נושאים לפחות של סדר היום.

שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס היום לשאלת הפיצויים ואמר כי אין בכוונתו לפצות עסקים בשום צורה, כל עוד לא תהיה . על הרפורמה בחקלאות אמר כי יבטל את המכסים על ייבוא ירקות ופירות גם ללא רפורמה, מה שצפוי ליצור פגיעה אנושה בחקלאות.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ', ממובילי הכינוס, אמר הערב:  "בימים האחרונים יש כמעט 10,000 נדבקים מידי יום, הממשלה החילה על העסקים את התו הירוק והתפרצות המגיפה גורמת לחלק גדול מהציבור להימנע מהתקהלויות וזה כמובן מבורך. אבל התוצאה היא ביטולי אירועים וצמצום משמעותי בפעילות העסקית של ענפים שלמים במשק. חלק גדול מהמשק בסוג של סגר לא רשמי ללא רשת ביטחון כלכלית שהממשלה ביטלה". עוד הוסיף, "הממשלה חייבת להחזיר לבעלי העסקים את רשת הביטחון. עסקים רבים קורסים תחת הנטל והממשלה פשוט מתעלמת".

יו"ר הציונות הדתית התייחס גם לרפורמה בחקלאות ואמר: "גם בנושא החקלאות, התעלמות מוחלטת מהנורות האדומות שמהבהבות מעל הרפורמה הדורסנית והחד-צדדית. רמיסת החקלאות וההתיישבות העובדת היא עוד צעד הרסני שהממשלה הזאת נוקטת. התעלמות איננה אסטרטגיה ולכן אנו דורשים ישיבת פגרה מיוחדת כדי שהממשלה סוף סוף תתן דין וחשבון לציבור".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על כלכלה:
"פינוי בשבילי זה רק רחוב": הפגנה מול ביתו של השר אלקין נגד פינויים בדיור הציבורי
באופן מקוון וללא עלות: הרפורמה למעבר מהיר בין בנקים יצאה לדרך
השעון המתקתק של 'אוורגרנד': האם ממשלת סין תציל את חברת הענק מקריסה
תגובות