דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום ראשון כ"א בשבט תשפ"ב 23.01.22
10°תל אביב
  • ירושלים
  • 10°תל אביב
  • 11°חיפה
  • 10°אשדוד
  • באר שבע
  • 10°אילת
  • 10°טבריה
  • צפת
  • 11°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ספורט

מורן סמואל: "יצאנו לייצג את המדינה ובמקום לחגוג את ההצלחות אנחנו בבידוד"

מדליסטית הכסף מהמשחקים הפראלימפיים בטוקיו חזרה לארץ ונשלחה לבידוד של שבוע, בשונה מקבוצות הכדורגל שקיבלו החרגה | משרד הספורט: "פנינו למשרד הבריאות בניסיון לאפשר את שחרורם של הספורטאים"

מורן סמואל זוכה במדליית הכסף במשחקים הפראלימפיים בטוקיו (צילום: גלעד קוולרצ'יק)
יאיר צוקר
יאיר צוקר
עורך ספורט
צרו קשר עם המערכת:

החותרת הפראלימפית, מורן סמואל, שבה אתמול (שלישי) לישראל מטוקיו לאחר שזכתה במדליית הכסף במקצה ל-2,000 מטר. עם הגעתה לישראל, קיבלה הודעה שהיא ושאר הספורטאים שנחתו צריכים להיכנס לבידוד של שבוע, עקב תקנות הקורונה בישראל.

"יצאנו לייצג את המדינה ועכשיו במקום לחגוג את ההצלחות, להתראיין בכל האולפנים, ליהנות מכמה דקות של תהילה אנחנו סגורים בבתים. תנו לנו לעשות עוד בדיקות, להתחסן בחיסון שלישי, אבל תשחררו אותנו מזה", כתבה סמואל בפוסט שפרסמה בפייסבוק.

מורן סמואל זוכה במדליית הכסף בטוקיו. "לא באתי ממדינת קורונה ולא מחופשה" (צילום: לילך וייס, הוועד הפראלימפי בישראל)

החלטה זו שונה ממה שקבלו שחקני קבוצות הכדורגל ששיחקו במפעלים האירופאיים והוחרגו מבידוד. יש לציין שהספורטאים הפראלימפיים שהו בכפר האולימפי שהיה "בועה", ללא יוצאים ונכנסים מלבד מי שמורשה ועברו בדיקות קורונה על בסיס יומי.

"כשנחתנו בארץ הבנתי שאני צריכה להיות בבידוד עד יום עד יום שלישי, זאת אומר שגם את החג אעשה בבידוד", אומרת סמואל ל'דבר'. "משרד הספורט והוועד הפראלימפי ניסה לשנות את ההחלטה, אבל זה לא צלח מסיבה שלא מובנת לי".

"לא באתי ממדינת קורונה ולא מחופשה", מוסיפה סמואל. "הגעתי מהכפר האולימפי וב-12 ימים האחרונים עשיתי בדיקת קורונה בכל יום. איך יכול להיות שהדין שלי, כמי שיצאה בשירות המדינה עם הדגל והסמל, יהיה כמו מי שיצא לטיול".

לטענתה, משרד הבריאות יכול להתחשב בנסיבות ולשנות את ההחלטה בשבילה ובשביל הספורטאים הפראלימפיים שיחחזרו לישראל בימים הקרובים. "יהיו ספורטאים, חלקם מדליסטים פראלימפיים, שיגיעו תכף לישראל ואני מניחה שגם הם ירצו לחגוג ולקבל את כמה דקות התהילה הקצרות שגם ככה יש לנו", אומרת סמואל.

איאד שלבי זוכה במדליית הזהב בטוקיו. "זה אבסורד למנוע מהספורטאים והמדליסטים את רגעי התהילה היחידים" (צילום: גלעד קוולרצ'יק)

"זה נשמע לי אבסורד למנוע את זה מהם. לדעתי משרד הבריאות יכול בקלות להסתכל על הנסיבות ולשנות את ההחלטה, בשביל הספורטאים שינחתו אחריי. זה באמת שובר לי את הלב".

ממשרד התרבות והספורט נמסר בתגובה: "כללי הבידוד לשבים מחו"ל נקבעו על ידי משרד הבריאות. ספורטאים מקצועניים שיש להם פעילות ספורטיבית לאחר החזרה קיבלו החרגה בדמות בידוד נושם כדי שיתאפשר להם להשתתף באימונים ובמשחקים. משרד הספורט פנה למשרד הבריאות בניסיון לאפשר את שחרורם של הספורטאים. המשרד ימשיך לפעול למען הספורטאים ככל יכולתו".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!