דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ז בתשרי תשפ"ב 23.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
חינוך ורווחה

הסתדרות המורים: ללא מינוי אחראי קורונה בבתי הספר, המורים לא יטפלו בענייני הקורונה

המזכ"לית יפה בן דויד מתריעה שהמערכת של משרד החינוך לסיוע למנהלים ולגננות קרסה, ובפועל הם נאלצים לטפל ב'חקירות אפידמיולוגיות' ובידודים

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד (צילום: אלבום פרטי)

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, דורשת ממשרד החינוך למנות בהקדם מורים שיהיו ממוני קורונה בבתי הספר. במכתב למנכ"ל משרד החינוך, יגאל סלוביק, מזהירה בן דויד שללא מינויים, המורים לא יעסקו בענייני הקורונה דוגמת טיפול במקרים של חולים מאומתים בבתי הספר.

בן דויד מתריעה ש'משל"ט הקורונה', המערכת שהקים משרד החינוך לסיוע למנהלים ולגננות להתמודד עם מקרי קורונה במוסד החינוכי, חדלה לתפקד בשבוע שעבר. התוצאה היא שניהול המקרים של תלמידים או אנשי צוות מאומתים, כולל הודעות לתלמידים על בידוד והצורך להיבדק, נופלת על כתפי המנהלים, לכל אורך שעות היממה וללא תגמול נוסף. "מדובר בעומס  עבודה מטורף הנוסף לעבודתם הרגילה והמחייב עיסוק בכל שעות היממה לרבות בחגים ובשבתות. כל העבודה והאחריות העצומה הזו מוטלת על מנהלי בתי הספר והגננות , נעשית לא כל תגמול".

לפי בן דויד, משרד החינוך הודיע שהחל מאוקטובר יפעלו בבתי הספר 'ממוני קורונה' שיטפלו בתחום ניהול אירועי קורונה בבתי הספר ויתוגמלו על כך, ולגני הילדים יהיה ממונה יישובי או אזורי. בן דויד דורשת להקצות את המשאבים ולמנות אותם כבר עכשיו: "הסתדרות המורים רואה בחומרה רבה התנהלות זו של הימנעות ממינוי נאמני קורונה שמטרתה לחסוך במשאבים על חשבון מנהלי בתי הספר והגננות".

בן דויד מזהירה שאם לא ימונו ממוני הקורונה עד לשלישי הקרוב, "נפעל בכל האמצעים העומדים לרשות הסתדרות המורים, לרבות מתן הנחייה למנהלי בתי הספר והגננות להימנע מכל עיסוק בנושא הקורונה".

 

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על חינוך ורווחה:
דו"ח ארגון 'לתת': קרוב לשליש מהילדים בישראל חיים בחוסר ביטחון תזונתי
2 נרצחים בחברה הערבית: אלמוני ירה במשתתפי חתונה בטייבה, צעיר נרצח במכוניתו בזרזיר
ביקורת חריפה על רה"מ בנט, שאמר בקבינט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
תגובות