דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ז בתשרי תשפ"ב 23.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
רווחה וחינוך

ח"כ רם שפע: "התקציב לא יעבור בלי הגדלת בסיס התקציב של החינוך הבלתי פורמלי"

חבר הכנסת מסיעת העבודה אמר כי הגדלת התקציב של תנועות הנוער, ארגוני הנוער ושנות השירות היא התחייבות שכלולה בקווי היסוד של הממשלה הנוכחית

ח"כ רם שפע. (קרדיט: ויקימדיה קומונס)

"יש בקווי יסוד של הממשלה הזאת התחייבות להגדיל את בסיס התקציב של החינוך הבלתי פורמלי: תנועות הנוער, ארגוני הנוער, שנות השירות ועוד. אני יודע שתקציב המדינה לא יעבור בלי זה", כך אמר אמש (שבת) ח"כ רם שפע (העבודה) בראיון לערוץ כאן 11.

"במהלך השנה וחצי האחרונות תנועות הנוער התגייסו באופן יוצא דופן לתמוך בקהילות שלהם", אמר סמנכ"ל מועצת תנועות הנוער רועי תשובה,  "עשרות אלפי מתנדבים שבחרו לצאת ולמצוא את המקומות שיכולים לתרום: לארוז מזון, פעילויות בבתי אבות וכמובן הפעלתם של ילדי עובדים חיוניים שעליהן קיבלו תנועות הנוער את אות  הנשיא".

"לצד זה", הוסיף, "כמו כל הענפים במשק הישראלי, החינוך הבלתי פורמלי נפגע מחוסר המפגש. אנחנו מקווים אחרי הקיץ המוצלח שהיה לכלל תנועות הנוער, שהראה כי יש צמא לפעילות, נצליח לעשות חינוך בלתי פורמלי מוצלח כמו שאנחנו יודעים לעשות".

תנועות וארגוני הנוער מתוקצבות על ידי משרד בחינוך. בתקציב המדינה האחרון, שאושר ב-2018, הוקצו לתנועות הנוער כ-116.7 מיליון שקלים. תקציבם של ארגוני נוער עמד ב-2020 על כ-76.2 מיליון שקלים.

תגובות