דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ז בתשרי תשפ"ב 23.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
בארץ

יממה לאחר שפונה מחשש להתמוטטות: הבניין בחולון קרס

צוותי כיבוי מתחנת חולון פינו אתמול (ש) את דייריו של בניין שלם ברחוב סרלין בעיר | המשטרה מבצעת חסימות ומסרה שיש להימנע מהגעה לאזור | לא דווח על נפגעים

דבר
צרו קשר עם המערכת:

הבניין ברחוב סרלין בחולון שפונה אתמול מדיירים בעקבות ליקויי בטיחות, קרס היום (ראשון). המשטרה חסמה את המעבר מצומת סרלין פינת קראוזה לכיוון מזרח ומסרה שיש להימנע מהגעה לאזור. לא דווח על נפגעים.

לוחמי האש מתחנת חולון כשהגיעו אתמול בבוקר למקום הבחינו בסדקים שנוצרו בבניין ובנוסף בדיירים שניסו לצאת מהבתים ודיווחו שהם לא מצליחים לפתוח את הדלת. לוחמי האש סייעו בחילוץ הדיירים, ובהערכת מצב מהירה הכריזו על הבניין כמסוכן ופינו אותו מכל יושביו.

במקום מתבצעת הערכת מצב של גורמי המשטרה והכבאות. מפקד מחוז דן, טפסר רונן מכטייב, הנחה את מהנדסי עיריית חולון לבחון את המבנים שמסביב לבניין שקרס כדי לדעת איך הקריסה תשפיע עליהם. כמו כן, גורמים מקצועיים העריכו שפינוי הדיירים אתמול הציל 32 משפחות מאסון כבד.

עיריית חולון הציעה לתושבים ללון בינתיים על מזרנים במתנ"ס או במלונית דירות. "32 משפחות פונו מדירותיהן בחולון לאחר שהבניין בו הן מתגוררות הוכרז כמבנה מסוכן מאוד ומצוי בסכנת קריסה. במהלך היום טיפלו עובדות סוציאליות משירותי הרווחה בעיריית חולון בדיירים, דאגו להם למזון ולשתייה ובאישור המשטרה נכנסו עם כל דייר להוציא חפצים חיוניים מדירותיהם במהירות", נמסר בהודעת העירייה.

"רוב המשפחות התפנו לקרובי משפחה ולשאר הוצע לעבור לדירה במלונית בעלות מוזלת או למתקן שהייה זמני שפתחה העירייה באחד מהמרכזים הקהילתיים שצויד במיטות, מזרנים וציוד נוסף כדי לספק להן מענה ראשוני עד שיתארגנו לסידורי מגורים. עם כל ההבנה למצבם הלא פשוט של הדיירים, העירייה אינה יכולה לספק דירות למגורים או לממן שהות בבתי מלון".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על בארץ:
כ-150 אלף מטיילים פקדו את שמורות הטבע והגנים הלאומיים
אלפים הגיעו לרחבת הכותל להשתתף בברכת הכהנים המסורתית
גבר נמצא ירוי ללא רוח חיים בנאות חובב בנגב, נסיבות האירוע נבדקות
תגובות