דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ז בתשרי תשפ"ב 23.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
מבקר המדינה

מבקר המדינה אנגלמן באתר הקריסה בחולון: ״אסור להמתין לוועדות חקירה ומקרי מוות״

המבקר הודיע כי משרדו פועל להכנת דוח על טיפול הרשויות המקומיות והממשלה במבנים מסוכנים | אנגלמן התייחס גם לאופן הטיפול בדיירים שפונו: ״חשוב שילוו את אותם אנשים ושיגבשו פתרונות עבורם״

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן באתר קריסת הבניין בחולון (ללא קרדיט)
דבר
צרו קשר עם המערכת:

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן הגיע היום (שני), יחד עם צוותי הביקורת, לשטח קריסת הבניין בחולון כדי לבחון מקרוב את האירוע, את פעילות לוחמי האש, המשטרה והעירייה. כמו כן, המבקר שוחח עם הדיירים שבתיהם נהרסו עם קריסת הבניין.

המבקר הודיע כי בימים אלו משרד מבקר המדינה פועל להכנת דוח על טיפול הרשויות המקומיות והממשלה במבנים מסוכנים. כמו כן, המבקר ביקש מצוותו ללוות את טיפול העירייה בדיירים עד למציאת פתרון, גם באמצעות נציבות תלונות הציבור.

לדברי אנגלמן, "אני רואה חשיבות רבה בהגעה לשטח לצורך הביקורת. הנושא של מבנים מסוכנים נבחן על ידינו בימים אלו. אנחנו עדים לאירוע שהיה כפסע ממוות של אנשים רבים. אסור להמתין לוועדות חקירה נוספות דוגמת פל-קל ולמקרי מוות. על הגורמים העוסקים בנושא לטפל כבר מעכשיו. החל מרשויות מקומיות שנדרשות לתקן חוקי עזר ולבדוק היכן יש מבנים מסוכנים, ועד גורמי הממשלה השונים שעליהם להתעשת ולטפל במבנים המסוכנים לפני האסונות״.

עוד הוסיף אנגלמן כי ״יש גם חשיבות רבה לגבש פתרונות לדיירים. מדובר על שורה של אנשים שעולמם חרב עליהם. היתה כאן החלטה אמיצה להורות לדיירים לפנות את בתיהם תוך רגע. עם זאת חשוב שילוו את אותם אנשים ושיגבשו פתרונות עבורם. הדברים האלו לנגד עינינו ואנחנו בודקים אותם בביקורת המדינה. נלווה את הפעילות למען הדיירים עד למציאת פתרונות".

עוד על מבקר המדינה:
מבקר המדינה מתריע: אין בישראל גוף שמרכז מידע בסיסי על אזרחים ותיקים
המבקר: ייצוג לקוי של ערבים, חרדים, יוצאי אתיופיה ואנשים עם מוגבלות בשירות המדינה
מבקר המדינה אנגלמן: ״אפעל בשיתוף פעולה עם ועדת החקירה לאסון במירון״
תגובות