דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ז בתשרי תשפ"ב 23.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ראש הממשלה נפתלי בנט

״מחוייב להחזרת השבויים״: בנט נפגש עם משפחתו של אברה מנגיסטו

ראש הממשלה נועד לראשונה מאז כניסתו לתפקיד עם הורי האזרח המוחזק ברצועת עזה מזה 7 שנים | בשבועות האחרונים מפזרת לשכת בנט רמזים כי מצרים תסייע בהשבת הנעדרים

אברה מנגיסטו (התמונה באדיבות המטה לשחרור אברה מנגיסטו)
יהל פרג'

ראש הממשלה, נפתלי בנט, נפגש היום (שלישי) עם משפחתו של אברה מנגיסטו, המוחזק בשבי חמאס בעזה מזה 7 שנים ושבוע בלי שיש ממנו אות חיים, בלשכתו בירושלים.

מאז מבצע שומר החומות ניסתה ישראל לקבע את המשוואה פיתוח הרצועה תמורת השבויים והנעדרים, ובשבועות האחרונים מפזרת לשכת בנט רמזים כי המשא ומתן סביב החיילים שנפלו ונשבו ב'צוק איתן' הדר גולדין ואורון שלאול זכרם לברכה, והאזרחים הישאם שעבאן א־סייד ומנגיסטו, יתקדם בעזרתה של מצרים.  

זוהי הפגישה הראשונה בין משפחת מנגיסטו וראש הממשלה בנט מאז נכנס לתפקידו. בהודעה שהוציאה לשכתו של בנט הודגש כי מדובר ב"פגישות עדכון עיתיות שראש הממשלה מקיים עם משפחות השבויים והנעדרים", והשתתפו בו גם המזכיר הצבאי לראש הממשלה, אלוף אבי גיל, ראש המטה לביטחון לאומי, ד"ר איל חולתא, ומתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום. 

אמש, לאחר פרסום הפגישה בין ראש הממשלה בנט ונשיא מצרים עסיסי, דווח כי המתאם בלום הגיע אף הוא לפגישות, למקרה ותהיה התפתחות בנושא, אך השיחות לא הבשילו לכדי כך. 

ראש הממשלה ציין בפני משפחת מנגיסטו, כי הוא מחויב באופן אישי להשבת החיילים והאזרחים המצויים ברצועת עזה, וכי דלתו פתוחה בפניהם. ממשפחת מנגיסטו לא נמסרה הודעה.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על ראש הממשלה נפתלי בנט:
בנט לאחר פגישתו עם הנשיא המצרי: ״יצרנו תשתית להעמקת הקשר בין המדינות״
בנט: "הסגר יהרוס את המדינה, הוא קו ההגנה האחרון כשכל האפשרויות מוצו"
הנשיא הרצוג למשלחת האולימפית: "תודה על ההשראה שנתתם, אתם הגיבורים שלנו"
תגובות