דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ז בתשרי תשפ"ב 23.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ספורט

נבחרת הנשים בכדורגל תפתח את מוקדמות המונדיאל: "תחושה של שינוי ואופטימיות"

המאמן החדש גילי לנדאו, ביחד עם השחקניות קארין סנדל ונועה סלימוהוג'יץ, קיימו מסיבת עיתונאים לקראת המשחק ביום ראשון הקרוב מול פורטוגל | סנדל: "הסגל מאוד מוכשר, אנחנו עם הפנים קדימה עם כל התנאים שביקשנו"

מימין: נועה סלימוהוג'יץ', גילי לנדאו וקארין סנדל, במסיבת עיתונאית לקראת מוקדמות מונדיאל הנשים 2023 (צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל)
יאיר צוקר
יאיר צוקר
עורך ספורט
צרו קשר עם המערכת:

נבחרת הנשים של ישראל בכדורגל תפתח בשבוע הבא את קמפיין מוקדמות גביע העולם 2023, כאשר תארח ביום ראשון (19:00 בראשל"צ) את נבחרת פורטוגל. מאמן נבחרת הנשים החדש, גילי לנדאו, ביחד עם שחקניות הנבחרת קארין סנדל ונועה סלימוהוג'יץ', קיימו היום (שלשי) מסיבת עיתונאים לקראת הקמפיין. הנבחרת שובצה בבית מספר 8 עם: פורטוגל, גרמניה, טורקיה, בולגריה וסרביה.

לנדאו, פתח בדברים: “אמרתי לשחקניות כשנפגשנו 'האמונות שלכן הופכות למחשבות שלכן, המחשבות שלכן הופכות למילים שלכן, המילים הופכות לפעולות, הפעולות הופכות להרגלים, ההרגלים לערכים, הערכים לגורל, מחשבה מייצרת מציאות'. כולנו מאוחדים וחדורי מטרה, לקראת בית שמכיל נבחרות חזקות מאוד המדורגות גבוה בעולם”.

גילי לנדאו, מאמן נבחרת הנשים בכדורגל: "במסגרת התנאים שקיבלנו עשינו את כל מה שיכולנו" (צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל)

“עבדנו קשה בהכנה, אומנם בשל הקורונה לא קיימנו משחקים בין-לאומיים, אבל אנחנו דרוכים לקראת המשחק הראשון נגד פורטוגל בראשון לציון ומחכים לקהל שיבוא ויעודד את הנבחרת לקראת פתיחת הקמפיין", הוסיף לנדאו. "ההכנה האופטימלית זה לקיים משחקי ידידות, רצינו וזה היה בלתי אפשרי, ניסינו לארגן אבל הקורונה וההגבלות לא איפשרו משהו, זה היה מנת חלקנו וגם מנת חלקן של שאר הנבחרות ושדיננו כדינן. במסגרת התנאים שקיבלנו עשינו את כל מה שיכולנו”.

על ריבוי השחקניות הישראליות שמשחקות בחו"ל בנבחרת אמר לנדאו: "זה דבר מבורך, השנה יש לנו 7-8 ליגיונריות וההכנה העיקרית היא לחבר את כולן ביחד עד המשחק. כל יציאה של שחקניות לחו"ל היא חשובה כדי לשפר את הרמה. העלנו מהנבחרת הצעירה שחקניות מצוינות ותהיה תחרות גדולה על ההרכב".

על הסיכויים מול פורטוגל אמר: "זאת נבחרת שהפסידה 1:0 לארה"ב. מניסיון שלי כמאמן, הרבה פעמים הקבוצות שלי הפתיעו, זאת התקווה גם עכשיו לעשות. המטרה בקמפיין היא לעלות בדירוג ולצמצם פערים. זה דורש להיות אקטיביים במשחק. אני חושב שיש לנו שחקניות מוכשרות שמוכנות למשימה".

קארין סנדל: "גישרנו על הפערים, אנחנו עם הפנים קדימה" (צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל)

קארין סנדל אמרה ביחס למחאה שערכו השחקניות על תנאי האימון הירודים: "גישרנו על הפערים מול ההתאחדות בשיח בלתי אמצעי בארבע עיניים. הייתה בעיה של תקשורת שהצלחנו לגשר עליה. אנחנו עם הפנים קדימה כעת עם כל התנאים שביקשנו".

עוד אמרה: "אחרי ההפסד 12:0 לאיטליה הייתה תחושה קשה מאוד, אבל מאז באמת היה שינוי גדול. יש שחקניות מוכשרות מאוד בסגל וזה משהו שלא היה בקמפיין הקודם, לכן אני מאוד אופטימית".

נבחרת ישראל נשים בכדורגל מול נבחרת מלטה, מוקדמות יורו 2021 (צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל)

נועה סלימהוג'יץ אמרה: "אנחנו מאוד אופטימיים כולנו. גם הצוות חדש וגם יש שחקניות חדשות. הכל מרגיש שונה באופן חיובי. אני חושבת שהתחיל שינוי שהוא יקדם אותנו. אנחנו, השחקניות הצעירות בנבחרת, רוצות להביא את המשהו השונה והחדש לנבחרת.

"השחקניות הצעירות מקבלות המון תמיכה גם מהצוות המקצועי וגם מהשחקניות הוותיקות בנבחרת", הוסיפה סלימהוג'יץ אנחנו מאוד אופטימיות ומחכות כבר להתחיל את הקמפיין ביום ראשון מול פורטוגל".

נועה סלימהוג'יץ: אנחנו הצעירות, רוצות להביא את המשהו השונה והחדש לנבחרת" (צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל)

סנדל נבחרה בשבוע שעבר לוועד המנהל של ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל העולמי "FIFPRO", על כך אמרה: "אחת המוטיבציות שהיו לי כשהתמודדתי על התפקיד, הייתה להשפיע לחיוב על מה שקורה כאן בארץ. אני חושבת שיש לא מעט מקומות, שיש מה להשתמש בידע ובלחץ הבינלאומי כדי לייצר שינוי משמעותי, גם עבור כדורגל הנשים וגם עבור כדורגל הגברים, בעיקר בנושא זכויות השחקנים והשחקניות".

הכניסה למשחק מול פורטוגל חופשית ומותנית בהרשמה מראש בקישור הזה .

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על ספורט:
כדורסל: אליצור חולון חוזרת לאירופה אחרי 20 שנה
מאמן הכדורסל אריק אלפסי הלך לעולמו בגיל 49 לאחר מאבק בקורונה
הישג היסטורי: נבחרת ישראל בבייסבול סגנית אלופת אירופה
תגובות