דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ז בתשרי תשפ"ב 23.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
כלכלה

חבילת סיוע של כמיליון שקלים: משרד הבינוי ועיריית חולון יסייעו לדיירי הבניין שקרס

במסגרת התכנית עליה סיכמו הצדדים תקודם תכנית בניית בניין מגורים חדש במקום, עד שהמהלך יושלם יקבלו הדיירים סיוע כספי עבור שכר דירה בהתאם לתנאי הזכאות שיגבש המשרד

הבניין שקרס ברחוב סירלין בחולון (צילום: פלאש90)
דבר
צרו קשר עם המערכת:

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין נפגש היום (שלישי) עם ראש עיריית חולון מוטי ששון כדי לדון חבילת הסיוע שתוענק לדיירי בניין המגורים שקרס בעיר. על פי התכנית, המשרד ישתתף במימון את תשלומי שכר הדירה של הדיירים ובמימון וקידום תכנון פרויקט "פינוי-בינוי" לבניית בניין חדש. העלות המוערכת של חבילת הסיוע עומדת על כמיליון שקלים.

כאמור, דיירי הבניין יזכו מהמשרד והעירייה לסיוע כספי עבור שכר דירה עד בנייתו של בניין חדש. הסיוע יינתן בהתאם לקריטריונים לזכאות שייקבע המשרד. בסיכום המפגש סיכמו הצדדים שמיד אחרי תקופת החגים יעמדו נציגי העירייה בקשר עם הדיירים לעניין זה.

השר אלקין: "יש פה מקרה חירום וחובתה של המדינה לסייע לתושבים שביתם קרס. הנחתי את כלל הגורמים המקצועיים במשרד לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם העירייה בכדי לקדם את כל הליכי התכנון במהרה".

ששון: "לצד הסיוע המיידי, אני רואה חשיבות גדולה במתן פתרון לטווח הארוך ומה שחשוב הוא שיוקם בניין חדש עבור הדיירים שנפגעו כדי שיחזרו למגורי קבע. אין ספק ששילוב הכוחות בינינו יועיל מאוד לתושבים".

הבניין ברחוב סרלין בעיר פונה ביום שבת האחרון  אחרי שכבאים תחנת חולון הגיעו למקום והבחינו בסדקים שנוצרו בבניין. הכבאים סייעו בחילוץ הדיירים, ובהערכת מצב מהירה הכריזו על הבניין כמסוכן ופינו אותו מכל יושביו. למחרת, קרס הבניין, לא היו נפגעים.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על כלכלה:
"התשובה לפריון הנמוך: העלאת שכר המינימום וקיצור שבוע העבודה"
"פינוי בשבילי זה רק רחוב": הפגנה מול ביתו של השר אלקין נגד פינויים בדיור הציבורי
באופן מקוון וללא עלות: הרפורמה למעבר מהיר בין בנקים יצאה לדרך
תגובות