דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת י"ט בתשרי תשפ"ב 25.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
בריאות

האיחוד האירופי וישראל יכירו בתעודות המתחסן זו של זו

מדינות האיחוד וישראל יקבלו גישה למסד הנתונים אחת של השנייה, ויוכלו לבדוק לגבי כל הנכנסים אליהן אם הם מחוסנים | נחמן אש: "פרטי המתחסנים לא יועברו במלואם, אלא תבוצע בדיקה פרטנית למעוניינים לעבור ממדינה למדינה"

ברלין. "צעד חשוב בהכנת הקרקע לקראת חזרה לשגרה" (צילום: מרב מרודי)
דבר
צרו קשר עם המערכת:

האיחוד האירופי וישראל יכירו בתעודות המתחסן זו של זו, כך סיכמה היום (רביעי) נציבות האיחוד האירופי עם נציגיהם של משרדי החוץ והבריאות.

ההסכמות יאפשרו למדינות להתחבר למסד הנתונים של מדינות אחרות כדי לברר באופן פרטני לגבי אדם שרוצה להיכנס אליהן.

מנכ"ל משרד הבריאות נחמן אש אמר אתמול בוועדת החוקה של הכנסת שפרטי המתחסנים לא יועברו במלואם, אלא תבוצע בדיקה פרטנית למעוניינים לעבור ממדינה למדינה.

בהודעת משרד הבריאות צוין שההכרה ההדדית אינה תחליף לדרישות שמציבה כל אחת ממדינות האיחוד האירופי ומדינת ישראל עצמה לכניסת זרים, ולזכותה של כל מדינה להציב דרישות כתנאי לאשר כניסה למדינה (חיסון, בדיקות קורונה או בידוד).

"היכולת לנסוע ולבקר בעולם מהווה בסיס להבטחת קשרים בין עמים ומדינות", אמר שר החוץ יאיר לפיד. "הכרה הדדית בתעודות המתחסן בין ישראל והאיחוד האירופי היא צעד חשוב בהכנת הקרקע לקראת חזרה לשגרה בכל הקשור לקשרי התעופה והתיירות בין ישראל והאיחוד."

שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר: "זה צעד גדול במאמץ שלנו להקל על הציבור לאפשר שיגרת חיים לצד הקורונה. זה יאפשר הקלה משמעותית בתעופה, בתיירות וביחסים הכלכליים. כך אנחנו פועלים בכל תחומי החיים: מאבק נחרץ במגפה ומאמץ גדול לחיסונים, תוך כדי שמירה על המשק פתוח, על התרבות, הלימודים ומקומות העבודה".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על בריאות:
שיא מונשמים בגל הרביעי, מספר החולים הקשים ירד ל-694
קבינט מומחי הקורונה דורש להגביל התקהלויות ומזהיר: "מדיניות הממשלה לא הוכיחה את עצמה"
קופות החולים החלו במתן תרופת נוגדנים לחולי קורונה שמאושפזים בבתיהם
תגובות