דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי כ"ה בשבט תשפ"ב 27.01.22
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ספורט

מור ספיר זכה באליפות העולם בטיפוס פראלימפי

המטפס הישראלי סיים ראשון וצלח את כל המסלול בגמר התחרות שמתקיימת ברוסיה | זו הפעם הראשונה שספיר זוכה בתואר, לאחר שהוכתר לסגן אלוף העולם בשנת 2019

המטפס הפראלימפי מור ספיר (צילום: Laura Wusel)
ליאור ברטל
ליאור ברטל
כתב ספורט
צרו קשר עם המערכת:

המטפס, מור ספיר, הוכתר אמש (שישי) כאלוף העולם בטיפוס פראלימפי באליפות המתקיימת במוסקבה. זו הפעם הראשונה שספיר זוכה בתואר, לאחר שהוכתר לסגן אלוף העולם בשנת 2019.

ספיר פתח את מוקדמות התחרות בצורה מושלמת, כאשר היה המטפס היחיד בקטגוריה עם שני "טופים" (סיום מסלול). בגמר התחרות היה ספיר המטפס האחרון שיצא אל הקיר, כאשר המטפס האמריקאי הגיע לאחיזה אחת לפני סוף המסלול, דבר שחייב את ספיר להגיע לפחות לאחיזה זו על מנת לזכות בזהב.

במהלך הטיפוס נראה ספיר בטוח בעצמו מאוד ואף סימן אל הקהל באולם בקשת עידוד. כאמור, גם את מסלול הגמר סיים ספיר וסגר אליפות מושלמת עם תואר אלוף העולם הראשון שלו.

ספיר מטפס ללא עשר אצבעות ידיו. המטפס הפראלימפי איבד את עשר אצבעותיו במהלך אסון מפולת השלגים ברכס האנאפורנה בשנת 2014 והחל לטפס כחלק מתהליך השיקום.

"הרגע המשמעותי בחיי לא היה קטיעת האצבעות, אלא הרגע שבו מחקתי את המילה תירוץ מהמילון. מהרגע הזה הידיים האלו החלו לעשות קסמים. בלי המילה תירוץ, אין בעיה שלא אוכל לפתור ואין פסגה שלא אוכל לכבוש", אמר ספיר לפני שעלה על הפודיום לקבלת המדליה.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!